KTO Karatay Üniversitesinde Liseler Arası Ödüllü Bilgi Yarışması Düzenlendi

1251 yılında Anadolu’da ilim ateşini yaymak amacıyla kurulan Karatay Medresesi’nin misyonunu devam ettirmeyi hedefleyen Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, liseler arası ödüllü bilgi yarışmasında bugün final heyecanına ev sahipliği yaptı.

Konya genelindeki liselerde öğrenim gören 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin başvuru yaptığı yarışmada katılımcılara Edebiyat, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce ve Genel Kültür alanlarından sorular yöneltildi. 32 lisenin katılımı ile gerçekleşen ve tatlı bir rekabet ortamının oluştuğu liseler arası bilgi yarışması finalinde; Özel Enderun Fen Lisesi, Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi, Özel Envar Eğitim Kurumları ve Mehmet Münevver Kurban Anadolu Lisesi yarıştı.

Bilginin yarıştığı, KTO Karatay Üniversitesi Liseler Arası Ödüllü Bilgi yarışmasının finalinde konuşmasını gerçekleştiren KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk “Bu tarz yarışmalarla üniversitemizin, bilginin rekabetle harmanlanmasına vesile olması oldukça değerlidir. Yüce Allah ‘Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?’ (Zümer Suresi 9) buyurmuşlardır. Bu sebeple bilginin önemini vurgulayan bir kitabın inananları olarak, bilgiye daha çok önem vermeliyiz.” dedi.

Konya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Servet Altuntaş ise “Yaşadığımız coğrafya cehalete yer vermiyor ve yarınımız olacak siz gençler bilginin önemini kavrayarak geleceğe bakmalısınız” dedi.
Konya’daki liselerin buluştuğu, KTO Karatay Üniversitesi Liseler Arası Bilgi Yarışması’nın finalinde ise 1. Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi, 2. Mehmet Münevver Kurban Anadolu Lisesi, 3.Özel Enderun Fen Lisesi ve 4. Özel Envar Anadolu Lisesi oldu.

Yarışmayı 1. olarak tamamlayan öğrencilere, tercihe göre Bosna Hersek ya da Umre turu, 1 ay KTO Karatay Üniversitesi’nde yabancı dil öğrenimi ve eğitim aldığı liseye kitap seti hediye edildi. Ayrıca yarışmada dereceye giren öğrencilere İstanbul ve Çanakkale Turu, 1 ay KTO Karatay Üniversitesi’nde yabancı dil öğrenimi ve kitap seti hediye edildi.

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 40 + 6 kaçtır?