KTO Karatay Üniversitesi Okçuları İstanbul’dan Şampiyonlukla Döndü

KTO Karatay Üniversitesi Okçuları İstanbul’dan Şampiyonlukla Döndü

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Fatih Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen Fetih Sporfest, 35 üniversiteden 594 öğrenci, hakemler ve eğitmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi. Fatih Belediyesi Kano-Kürek Sporları Merkezi’nde düzenlenen ve iki gün süren organizasyonda Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ’Geleneksel Okçuluk’ yarışlarında Açık Hava Puta Koşusu Kadın Takım 1.liği ve Erkek Takım 1.liği ile şampiyon oldu.

Festivale Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Abdullah Güler ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Mehmet Günay katıldı. Büyük rekabete ev sahipliği yapan festivalde şampiyonluğa ulaşan takımlara ödülleri takdim edildi.

Türkiye Üniversiteler Federasyonu Başkanı Mehmet Günay, festivale katılımın yüksek olduğunu ve gençlerin yoğun ilgisinden memnuniyet duyduklarını ifade etti.

KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç; “Üniversite olarak spor faaliyetlerini oldukça önemsiyor, öğrencilerimizin katılımlarını destekliyoruz. Okçuluk, ata sporumuz olduğu için bizim nezdimizdeki yeri her zaman farklı olmuştur. Türk tarihindeki yaşam sanatı ve kültürü olan okçuluk sporundaki başarımızın ortaya çıkmasında büyük gayretleri olan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.’’ ifadelerini kullandı.

 

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam