KTO Karatay Üniversitesi 14 Yeni Bölüm Daha Açılıyor

Karatay Üniversitesi, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan İslam Ekonomisi ve Finans’ın da aralarında bulunduğu 14 yeni bölüm açıyor.

Kuruluşu 1251 yılına dayanan ve 2009 yılında Karatay Medresesi’nden devraldığı kadim mirasıyla eğitim yolculuğunu sürdüren KTO Karatay Üniversitesi, yeni eğitim öğretim yılında gerçekleştireceği yenilikleri açıkladı.

KTO Karatay Üniversitesi, yeni eğitim öğretim yılında gerçekleştireceği yenilikleri dün Konya Dedeman Otel’de düzenlediği bir toplantı ile tanıttı. 2016 – 2017 akademik yılında hizmete sunulacak yeni bölümlerin, yeni logonun ve ilklerin açıklandığı toplantıya; Konya Valisi Muammer Erol, KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Konya Ticaret Odası Meclisi Üyeleri, KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri ve yöneticileri, akademisyenler, iş, siyaset ve bürokrasi dünyasından temsilciler ile basın mensupları katıldı. 
 
Yeni akademik yılda Hukuk Fakültesi de hizmete açılacak
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Odası tarafından Konya’ya kazandırılan KTO Karatay Üniversitesi’nin şehrin ilk vakıf üniversitesi olarak Konya’nın dünyaya açılan vizyonuna katkı sağladığını ve toplumun beklentilerini karşılayan dinamik bir kuruma dönüştüğünü söyledi. Üniversitenin, dünya standartlarında eğitim verilen fakülte ve bölümleri ile büyümesini daha da hızlandıracağını kaydeden Öztürk, yeni akademik yılda hizmete açılacak olan Merkezi Derslik ve Hukuk Fakültesi inşaatlarının da önümüzdeki yıl itibariyle tamamlanacağı müjdesini verdi. 

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 53 + 4 kaçtır?