KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI!

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi tanıtım günleri, üniversitenin Meram’da yer alan kampüsünde başladı. Tanıtım günleri kapsamında aday öğrenciler ve aileleri üniversite kampüsünü, üniversite bünyesinde bulunan SARGEM ve KİT-ARGEM araştırma merkezlerini, araştırma ve eğitim laboratuvarlarını, amfi ve sınıfları yerinde incelerken tercih etmeyi düşündükleri bölümlerin hocaları ile birebir görüşme ve üniversitenin sağladığı burs olanakları ile ilgili uzmanlardan yüz yüze bilgi alma imkanına sahip oluyorlar.

Aday öğrenciler üniversite bünyesinde yer alan tüm bölümler için bölüm tercihi, bölümü seçmeleri durumunda alacakları derslerin içerikleri, çift ana dal ve yan dal olanakları ve mezuniyetleri sonrasındaki kariyer imkanları hakkında bölüm hocaları ile bire bir görüşerek bilgi alabiliyorlar. Bu şekilde daha bilinçli ve doğru bir tercih yapma şansına sahip olan öğrenciler ayrıca üniversitenin sağladığı burslarla ile ilgili olarak da uzmanlardan yerinde bilgi alabiliyor.

Öğrencilerine farklı kategorilerde burs imkanları sunan KGTÜ, bölüm ve programlarına en az ilk 2 tercihinde art arda (kesintisiz) olarak yer vererek yerleşen öğrencilere eğitim ücretinden %15 (Psikoloji ve İç Mimarlık bölümleri için) veya %30 (Tüm ortak programlar için) oranında indirim sağlayan ilk 2 tercih bursu sağlıyor. Bu bursa ilaveten YKS’deki başarı sıralamalarına göre ilk 100.000 içerisinden KGTÜ’ye yerleşen öğrenciler yılda 8 ay boyunca aylık başarı bursu alma hakkına sahip oluyor. KGTÜ ayrıca gerekli koşulları sağlayan öğrencilerine ücretsiz çift anadal (çift diploma) ve öğrencilerin eğitimleri süresince elde ettikleri not ortalamalarını ve bölümdeki sıralamalarını dikkate alarak akademik başarı bursları sunuyor. Bu burslar dışında KGTÜ’nün öğrencilerine sağladığı farklı burs ve indirimler de bulunuyor.

KGTÜ’nün detaylı burs olanakları, bölüm ve programların taban puanları ve başarı sıralamaları ile öğrenci projeleri, kampüs ve yurt imkanları ile ilgili olarak https://aday.gidatarim.edu.tr/ adresinde yer alan KGTÜ aday öğrenci sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - İktisadi ve İdari Programlar 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Uluslararası Ticaret ve Lojistik 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yönetim Bilişim Sistemleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yönetim Bilimleri Programları 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yerel Yönetimler 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Uluslararası Ticaret 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Uluslararası İşletme Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Uluslararası İlişkiler 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Uluslararası Girişimcilik 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Uluslararası Finans 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Uluslararası Ekonomi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Türk İslam Arkeolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları -
reklam