Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü hangi üniversitelerde var, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü iş olanakları,Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü taban puanları,Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü olan üniversiteler,Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü atamaları,Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü dersleri,Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü taban puanları,Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü kaç yıllık,Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği maaşları

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü Nedir?

Elektrik, elektronik, mekanik ve benzeri bilgisayar tabanlı tüm endüstriyel sistemlerin, amaçlanan ve planlanan biçimde çalışmasını sağlayan bilgi ve teknolojileri hem üreten hem de uygulayan mühendisler yetiştirilmektedir.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

1. ve 2. yıl temel mühendislik dersleri (matematik-fizik-kimya), Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, İngilizce ve Türk Dili dersleri alınır. 3. ve 4. yıl ise mesleğe yönelik uzmanlık dersleri alınır.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Gelişen inşaat sektörü ve teknolojisi sayesinde akıllı binalar hayatımızın önemli bir parçası haline gelmiştir. Bina otomasyonu, kontrol ve otomasyon mühendislerinin ortak çalışma alanlarıdır. İnsansız kara ve hava araçlarının istenilen yörüngeyi takip etmesini sağlayacak şekilde otomatik pilot tasarımı, kontrol ve otomasyon mühendisliği uygulamalarına bir örnektir.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Kontrol ve Otomasyon Mühendisleri günümüz dünyasında hemen her konuda yeteneklerini uygulayabileceği alanlar olması, onlara iş hayatlarında geniş çalışma olanakları sunar. Öğrenciler mezun olur olmaz rahatlıkla iş bulabilmekte. Ayrıca kontrol sistemlerini tasarlayan ve üreten, küçük ve orta ölçekli işletmelerde araştırma, tasarım ve üretim mühendisi olarak çalışabilirler. Bu programı bitiren öğrenciler küçük bir sermaye ile otomasyon ve bilişim sektörüne ilişkin kendi işlerini kurma olanağına da sahiptirler.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Makine Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Özel Üniversite Eğitim Ücretleri 2021 2022 -