Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Hakkında Bilgi

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Kırşehir Ahi Evran Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Kırşehir

Kuruluş Yılı :2006

Rektör: Prof. Dr. Vatan Karakaya

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, 1 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı yasayla, Kırşehir’de kurulmuş devlet üniversitesidir. Daha önceden Gazi Üniversitesine bağlı olan, Kırşehir Eğitim Fakültesi, Kırşehir Fen Edebiyat Fakültesi, Kırşehir Ziraat Fakültesi, Kırşehir Sağlık Yüksekokulu, Kırşehir Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Kırşehir Meslek Yüksekokulu, Kaman Meslek Yüksekokulu, Mucur Meslek Yüksekokulu ve Çiçekdağı Meslek Yüksekokulunun Gazi Üniversitesi’nden ayrılması ve ad ve bağlantılarının değiştirilmesi kurulmuştur. Üniversitenin mevcut 7 fakültesi, 3 enstitüsü, 7 Meslek Yüksek Okulu, 4 Yüksek Okulu ve 11 Araştırma ve Uygulama Merkezi bulunmaktadır.

Fakülteler
∼Eğitim Fakültesi
∼Fen Edebiyat Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼Tıp Fakültesi
∼Ziraat Fakültesi
∼Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi
∼Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi

Yüksekokullar
∼Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
∼Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu
∼Sağlık Yüksekokulu
∼Yabancı Diller Yüksekokulu

Meslek Yüksekokullar
∼Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
∼Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
∼Kaman Meslek Yüksekokulu
∼Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu
∼Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
∼Mucur Meslek Yüksekokulu
∼Akpınar Meslek Yüksekokulu
∼Akçakent Meslek Yüksekokulu

Enstitüler
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Sağlık Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Burs İmkanları

Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri Kredi Yurtlar Kurumu’nun vermiş olduğu burs ve kredilerin yanında vakıf, dernek, özel sektör ve diğer kurumlardan da burs alabilir. Öğrenciler yeni eğitim öğretim yılı başladıktan sonra Ahi Evran Üniversitesi’nin internet sitesindeki duyuruları takip ederek burslardan haberdar olabilir. Ayrıca üniversitenin vereceği burslara fakültenin öğrenci işleri panolarından veya burs ofislerinden takip edebilirler.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Yurt İmkanları

-Kırşehir merkezde Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı 3 kız, 2 erkek olmak üzere 5 öğrenci yurdu bulunmaktadır.
Kaman’da 1 kız 1 erkek öğrenci yurdu,
Mucur’da 1 kız 1 erkek öğrenci yurdu,
Çiçekdağı’nda 1 kız öğrenci yurdu,
Bunların yanı sıra Kırşehir merkezde çok sayıda özel yurt ve apart bulunmaktadır.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kampüste Yaşam

Öğrencilerin yıl içinde gerçekleştirecekleri sinema, tiyatro, müzik vb. kültür sanat faaliyetlerine her türlü destek verilmektedir. Ayrıca sene sonunda yıl içindeki tüm yorgunluğu atmak için geleneksel bahar şenlikleri düzenlenmektedir. Tüm bu faaliyetler öğrenci topluluklarıyla işbirliği içinde gerçekleştirilmektedir.

Ahi Evran Üniversitesi”nin Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde toplam 43 öğrenci topluluğu bulunmakta, bu sayede öğrenciler, ilgi alanlarına uygun olan toplulukların faaliyetlerine katılarak eğlenceli bir öğrenim yaşamı sürdürme imkanına kavuşmaktadır. Öğrenci topluluklarının düzenlediği etkinliklerle öğrencileri hem sosyalleşmenin keyfine varmakta hem de sanat, kültür ve spor faaliyetleriyle öğrencilik günlerini eğlenceli hale dönüştürmektedir.

Ahi Evran Üniversitesi, spor etkinliklerinin gerçekleştirilebileceği çeşitli alanlara ve olanaklara sahiptir. Yerleşkeler içinde futbol, voleybol, basketbol, jimnastik, step, badminton, judo, masa tenisi v.b. spor faaliyetlerinin yapılmasına olanak sağlayacak imkanlar mevcuttur. Ayrıca üniversitenin Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından her yıl öğrencilere yönelik sportif–kültürel faaliyetler düzenlenmektedir.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Konumu

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Adresi;  Bağbaşı Mah. Sahir Kurutluoğlu Cad. No: 100 Merkez / KIRŞEHİR

∼Merkeze 3 km (Araçla yaklaşık 8 dk)
∼Kırşehir Otogarına yaklaşık 5 km (Araçla 12 dk)

 Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: +90 850 441 02 44
Fax: +90 386 280 46 77
Web: https://www.ahievran.edu.tr/
E-posta: iletisim@ahievran.edu.tr
Adres:Bağbaşı Mah. Sahir Kurutluoğlu Cad. No: 100 Merkez / KIRŞEHİR

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 13 + 4 kaçtır?


7. Sınıf Matematik Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 7. Sınıf Türkçe Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 2023 YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - 6. Sınıf Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 MEB - 6. Sınıf İngilizce Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 2023 İOKBS Bursluluk Sınav Sonuçları Açıklandı - MEB ÜLKE GENELİNDE YAPILACAK ORTAK SINAVLARIN TARİHLERİ BELLİ OLDU - 6. Sınıf Fen Bilimleri Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Matematik Ortak Yazılı Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Türkçe Ortak Yazılı Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - Fiat Egea Cross Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Fiat Egea Hatchback Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Fiat Egea Sedan Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik,üniversite,vakıf üniversitesi, özel üniversite, hukuk, tıp, sağlık bölümleri,pilotaj, özel sağlık sigortaları, forex, amerika dil eğitimi,Tıp Fakültesi Ücretli, hukuk ücretli,
Basari Sıralamaları