Kaynak Teknolojisi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Kaynak Teknolojisi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Kaynak Teknolojisi bölümü hangi üniversitelerde var, Kaynak Teknolojisi bölümü iş olanakları,Kaynak Teknolojisi bölümü taban puanları,Kaynak Teknolojisi bölümü olan üniversiteler,Kaynak Teknolojisi bölümü atamaları,Kaynak Teknolojisi bölümü dersleri,Kaynak Teknolojisi bölümü taban puanları,Kaynak Teknolojisi bölümü kaç yıllık,Kaynak Teknolojisi maaşları

Kaynak Teknolojisi Bölümü Nedir?

Kaynak Teknolojisi bölümü, demir, çelik, alüminyum gibi metallerin esas alınarak işlenildiği, şekillendirildiği ve tasarlandığı fabrikalarda kaynak teknolojisi alanında çalışabilecek nitelikli teknikerlerin yetiştirilmesi amacıyla hazırlanan 2 yıl eğitim süresine sahip bir ön lisans programıdır.

Kaynak Teknolojisi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Kaynak Teknolojisi bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Kaynak Teknolojisi Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Matematik
– Elektrik ark kaynağı
– Kaynakta temel şekillendirme işlemleri
– Teknik resim
– Malzeme teknolojisi
– Kaynak teknikleri
– Genel ve teknik iletişim
– Oksi gaz kaynağı
– Bilgisayar destekli tasarım
– Paslanmaz çelik kaynağı
– Bilgisayar destekli üretim
– Isıl kesme yöntemleri
– Demir dışı metallerin kaynağı
– Kaynaklı konstrüksiyon ve tasarım

Kaynak Teknolojisi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Mühendis tarafından hazırlanan iş planının uygulanması ile ilgili çalışmaları yürütür. Üretim faaliyetinin planlanmasında, kaynak yaparken hangi malzemenin kullanılacağına ve hangi yöntemle yapılacağına karar vermede mühendise yardımcı olur. Her çeşit kaynaklı yapıları çizer ve kaynak yapar. Üretimi denetler. Kalite kontrol işlerini yürütür.

Kaynak Teknolojisi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Kaynak teknikerleri, kamu ve özel kuruluşlara ait fabrikalarda ve atölyelerde çalışabilecekleri gibi kendi işyerlerini de açabilirler.

Kaynak Teknolojisi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Kaynak Teknolojisi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Kaynak Teknolojisi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Kaynak Teknolojisi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam