Matematik Soru Bankası

Karşılaştırmalı Eğitim Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi


Karşılaştırmalı Eğitim Nedir? Karşılaştırmalı Eğitim Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Karşılaştırmalı Eğitim nedir, Karşılaştırmalı Eğitim nasıl yazılır tdk, Karşılaştırmalı Eğitim Anlamı tdk, Karşılaştırmalı Eğitim ne demek, Karşılaştırmalı Eğitim ne anlama gelir, Karşılaştırmalı Eğitim anlamı nedir, Karşılaştırmalı Eğitim Hakkında Kısaca Bilgi, Terimleri Sözlüğü,

Sizlere bu yazımızda –Karşılaştırmalı Eğitim – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Karşılaştırmalı Eğitim  kelimesinin anlamı:

Karşılaştırmalı Eğitim Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Karşılaştırmalı Eğitim:
Eğitim sorunlarının daha geniş bir çerçeve içinde ele alınması ve kavranması amacıyla değişik ülkelere ilişkin eğitim kuram ve uygulamalarını inceleyen eğitim dalı.

Türk Dil Kurumu’na göre Karşılaştırmalı Eğitim  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Eğitim Terimleri Sözlüğü – 1974
karşılaştırmalı eğitim
Türkçe: mukayeseli eğitim, İngilizce: comparative education, Fransızca: éducation comparée
Eğitim sorunlarının daha geniş bir çerçeve içinde ele alınması ve kavranması amacıyla değişik ülkelere ilişkin eğitim kuram ve uygulamalarını inceleyen eğitim dalı.

Hemşirelik Terimleri Sözlüğü – 2015
karşılaştırmalı eğitim
İngilizce: comparative education
Eğitim sorunlarının daha geniş bir çerçeve içinde ele alınması ve kavranması amacıyla genellikle değişik ülkelere ilişkin eğitim kuram ve uygulamalarını inceleyen eğitim dalı.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

YKS Sınava girerken yanında bulundurulması yasak olan araç, gereç ve eşyalar nelerdir? - YKS Adaylar sınava girerken neleri yanında bulundurmak zorundadır? - 2023 ALES Adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler - 2022 ÖSYM’ye Dilekçe Nasıl Gönderilir? - 2023 LGS soruları ve cevapları yayınlandı - 2023 LGS merkezi sınavı sona erdi - Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2023 LGS-MEB - 2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam