Matematik Soru Bankası

Karmaşa Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi


Karmaşa Nedir? Karmaşa Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Karmaşa nedir, Karmaşa nasıl yazılır tdk, Karmaşa Anlamı tdk, Karmaşa ne demek, Karmaşa ne anlama gelir, Karmaşa anlamı nedir, Karmaşa Hakkında Kısaca Bilgi, Terimleri Sözlüğü,

Sizlere bu yazımızda –Karmaşa – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Karmaşa  kelimesinin anlamı:

Karmaşa Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Karmaşa:
Bilinçaltına itilen birçok tutum, duygu ve anıların etkisi altında oluşan ve çok kez sinirli davranışlarla sonuçlanan ruhsal durum.

Karmaşa Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Mantık Terimi Olarak Karmaşa:
İnsanlığın ilkçağlarında olduğu düşünülen, yöneten-yönetilen ayrımının olmadığı kaos durumu.

Türk Dil Kurumu’na göre Karmaşa  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Ruhbilim Terimleri Sözlüğü – 1974
karmaşa
Türkçe: mudile, İngilizce: complex
Ruhsal çözümcülere göre hastalıklı davranışları ortaya çıkaran, baskıya alınmış, coşkusal yanı ağır basan bir düşünü dizgesi. (Genellikle ortak coşkusal bağları bulunur, birisi bilince çıkınca ötekileri de onu izler.)

Eğitim Terimleri Sözlüğü – 1974
karmaşa
Türkçe: mudile, İngilizce: complex, Fransızca: complexe, complexus
Bilinçaltına itilen birçok tutum, duygu ve anıların etkisi altında oluşan ve çok kez sinirli davranışlarla sonuçlanan ruhsal durum.

Uygulayım Terimleri Sözlüğü – 1980
karmaşa
bk. karmaşık.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

YKS Sınava girerken yanında bulundurulması yasak olan araç, gereç ve eşyalar nelerdir? - YKS Adaylar sınava girerken neleri yanında bulundurmak zorundadır? - 2023 ALES Adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler - 2022 ÖSYM’ye Dilekçe Nasıl Gönderilir? - 2023 LGS soruları ve cevapları yayınlandı - 2023 LGS merkezi sınavı sona erdi - Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2023 LGS-MEB - 2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam