Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü hangi üniversitelerde var, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü iş olanakları,Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü taban puanları,Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü olan üniversiteler,Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü atamaları,Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü dersleri,Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü taban puanları,Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü kaç yıllık,Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği maaşları

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Nedir?

Kümes hayvanlarının üretilmesi ile, son yıllarda soyu tükenmeye başlayan kuş türlerinin yetiştirilmesi, korunması ve ıslahını sağlayan alanlarda çalışacak ara elemanların yetiştiği bölümdür. Mezunlar hayvanat bahçeleri ile resmi-özel kuruluşlara ait işletmelerde iş bulabilirler.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği programında kanatlı anatomisi, fizyolojisi, biyokimya, genetik biyo istatistik gibi temel biyoloji derslerinden başka bıldırcın, keklik, süs ve zevk kuşları kanatlı besleme yemleri bilgisi, hindi, kaz, ördek, yetiştiriciliği, kanatlı barınakları, kanatlı ürünlerinin işleme, muhafaza ve pazarlama yöntemleri gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği programını bitirenler “Kanatlı Hayvan Yetiştirme Teknikeri” ünvanını alır. Kanatlı hayvan yetiştirme teknikeri ziraat mühendisine yardımcı eleman olarak kanatlı üretim çiftliklerinde hayvanların üretilmesi, bakım ve pazarlanması ile ilgili çalışmaları yürütür.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Kanatlı hayvan yetiştirme teknikeri resmi ve özel sektör ile çiftliklerde çalışır. Ayrıca kanatlı hayvan yetiştirmede kullanılan alet ve ekipmanların üretim ve pazarlama birimlerinde de iş bulma olanakları vardır. Kanatlı sektörü gelişen bir çalışma alanıdır ve bu alanda yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Bu alanda yetişenler kendi çiftliklerini kurarak üretim yapabilirler.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam