Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Japon Dili ve Edebiyatı bölümü hangi üniversitelerde var, Japon Dili ve Edebiyatı bölümü iş olanakları,Japon Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,Japon Dili ve Edebiyatı bölümü olan üniversiteler,Japon Dili ve Edebiyatı bölümü atamaları,Japon Dili ve Edebiyatı bölümü dersleri,Japon Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,Japon Dili ve Edebiyatı bölümü kaç yıllık,Japon Dili ve Edebiyatı maaşları

Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir?

Japon Dili ve Edebiyatı; Japonca dilbilgisi yapısını ve özelliklerini betimlemeyi, Japonca yazı sistemini açıklamayı ve Japon kültürünü tanımlamak adına gerekli analizler gerçekleştiren akademik bir disiplindir.

Japon Edebiyatına ait hikayeler, romanlar, şiir gibi eserlerini inceler ve Japonya’daki insanlık durumunun çalışmalarını araştırmak bu bölümün temel amaçları arasındadır. Bu bölümde; Japonca’nın fonoloji, dilbilgisi ve kelime bilgisi gibi diğer yönlerini kapsayacak şekilde eserlerin yorumlanmasını amaçlarken ek olarak Japon halkının psikolojisini, ulusal yapısını ve geleneklerini de inceler.

Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Japon Dili ve Edebiyatı bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü Dersleri Nelerdir?

Programın dili Türkçe ve Japonca olup,derslerin içeriği dilbilim, kültür, tarih, edebiyat ve çeviri gibi konuları kapsamaktadır.
Programın eğitim süresi 4 yıldır. Öğrenciler programdan filolog unvanıyla mezun olarak lisans diploması alırlar.

Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Japon dili ve edebiyatı mezunu olan kişiler bu dilde çıkan eserleri inceler. Aynı zamanda da Japon kültürü ve dili hakkında da belirli konuları araştırır. Bununla beraber bu bölümden mezun olan kişiler bu dili başkalarına da öğreterek dili yaygınlaştırmakla görevlidir.

Japon Dili ve Edebiyatı Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Japon dili ve edebiyatı mezunu olan kişiler Japon dili üzerine çeşitli dil merkezlerinde araştırma yapabilirler. Bu bölümden mezun olan kişiler akademik kariyer götürerek, akademisyen olabilirler. Bununla beraber Milli Eğitim Bakanlığı içerisinde de yabancı dil eğitimi verebilirler. Devlet içerisinde çalışmak isteyen kişiler ise KPSS’ye girerek kamu kuruluşlarında çalışabilirler. Aynı zamanda da ticari firmalarda çalışarak dil danışmanlığı veya tercümanlık yapabilirler. Ya da yayınevlerinde, eser çevirileri yapabilirler.

Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Japon Dili ve Edebiyatı bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Japon Dili ve Edebiyatı Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Makine Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Özel Üniversite Eğitim Ücretleri 2021 2022 -