İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Hakkında Bilgi

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle İzmir Katip Çelebi Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi İzmir Katip Çelebi Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : İzmir

Kuruluş Yılı :2010

Rektör: Prof.Dr.Saffet KÖSE

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, 2010 yılında İzmir ilinde kurulmuş olan 4. devlet üniversitesidir. Prof. Dr. Galip Akhan 10 Aralık 2010 tarihinde üniversitenin ilk rektörü olarak atanmıştır. İsmini 17. yüzyıl Osmanlı bilim adamı Kâtip Çelebi’den almıştır.

Fakülteler
∼Diş Hekimliği Fakültesi
∼Eczacılık Fakültesi
∼Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼İslami İlimler Fakültesi
∼Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi
∼Orman Fakültesi
∼Sağlık Bilimleri Fakültesi
∼Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi
∼Su Ürünleri Fakültesi
∼Tıp Fakültesi
∼Turizm Fakültesi

Enstitüler
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Yüksekokullar
∼Yabancı Diller Yüksekokulu
∼Çelebi Meslek Yüksekokulu
∼Sağlık Hizmetleri Meslek Yükseokulu

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Burs İmkanları

-T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu
Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Yükseköğrenim öğrencilerine her yıl burslar verilmektedir. Burs hizmetinden; sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrenciler, yabancı uyruklu öğrenciler, Polis Akademisi ile askeri okul öğrencileri, ek süre öğrenim gören öğrenciler, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler, örgün eğitimde öğrenim görmeyen öğrenciler, Genel Müdürlükten muhtaç aylığı alan öğrenciler faydalanamazlar. Aynı aileden sadece bir öğrenciye burs verilir.
-Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun Verdiği Burslar
-İzmir Büyükşehir Belediyesi Bursu
İzmir’de bulunan üniversitelerin öğrencilerine burs imkânı sunulmaktadır. Burs miktarı her ay 100 TL şeklinde belirlenmiştir.
-İzmir Ticaret Odası Bursu
Öğrenim bursu karşılıksızdır. Burs talebinde bulunan öğrencinin; bir başka kuruluştan burs almaması, ekonomik desteğe gereksinimi olması, başarılı bir öğrenim süreci içinde olması ve hiç başarısız dersi bulunmaması, İzmir’de ikamet ediyor olması veya İzmir’deki öğrenim kurumlarında öğrenim görmesi gerekmektedir.
-Kızılay Gençlik Müdürlüğü Bursu
Dernekçe verilmekte olan karşılıksız burs yardımları, sosyal himayeye muhtaç, kendi imkânları ile tahsil hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere verilmekte olup öğrencinin başarılı olması ve sınıfta kalmaması gerekmektedir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler sınıflarını geçtikleri ve herhangi bir şekilde öğrenimlerine ara vermedikleri takdirde bursları tahsil hayatları boyunca devam etmektedir.
-TÜBİTAK Bursu
TÜBİTAK, ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’nda YGS-1 puan türünde ilk 5001 (beşbinbir) ile 10.000 (onbin) kişi arasında yer alarak; felsefe, tarih, coğrafya, sosyoloji, antropoloji, arkeoloji, sanat tarihi, arkeoloji ve sanat tarihi, ilahiyat, Türk dili ve edebiyatı bölümlerine yerleşen örgün lisans öğrencilerine 2205 – Yurt İçi Lisans Burs Programı kapsamında aylık 1.000 (bin) TL burs vermektedir.
-İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nin Verdiği Burslar
-Akademik ve İdari Birimlerde Kısmi Zamanlı Çalışma İmkânı
Öğrencilerin ders dışı zamanlarını değerlendirmelerini sağlamak; onların ekonomilerine katkıda bulunurken uygulama becerisi kazanmalarına da yardımcı olmak ve iş disiplini edinmiş üretken bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla, öğrencilerine çalışma imkânı sunulmaktadır. Öğrenciler “kısmi zamanlı öğrenci” statüsünde, ilgili akademik/idari birimlerdeki kontenjan dâhilinde, haftalık 15 saati geçmemek koşuluyla, belirlenmiş ücret karşılığı çalışabilmektedirler.
-Yemek Bursu
Maddi imkânları yeterli olmayan öncelikle başarılı öğrencilere öğle yemeği ihtiyaçlarının karşılanması için yemek bursu verilmektedir.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Yurt İmkanları

Üniversiteye yakın olarak KYK erkek öğrenci yurdu bulunmakta, kız öğrenci yurdu yapım çalışmaları devam etmektedir.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Kampüste Yaşam

–>Havuz
–>Kütüphane
–>Spor Salonu
–>Yemekhane
–>Öğrenci Yurdu
–>Sağlık Merkezi
–>Banka
–>Otopark
–>Fotokopi Merkezi
–>Güvenlik
–>Kafeterya
–>Kargo
–>Engelsiz Kampüs

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Konumu

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Adresi;  Balatçık Mahallesi Havaalanı Şosesi No:33/2 Balatçık 35620 Çiğli İZMİR

∼Merkeze 29 km (Araçla yaklaşık 29 dk)
∼İzmir Havaalanına: 54 km (Araçla 45 dk)
∼İzmir Otogarına yaklaşık 17km (Araçla 11 dk)

 İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon:+90(232) 329 35 35
Fax:+90(232) 386 08 88
Web: https://www.ikcu.edu.tr/
E-posta: rektorluk ikcu.edu.tr
Adres: Balatçık Mahallesi Havaalanı Şosesi No:33/2 Balatçık 35620 Çiğli İZMİR

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 4 + 4 kaçtır?


7. Sınıf Matematik Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 7. Sınıf Türkçe Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 2023 YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - 6. Sınıf Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 MEB - 6. Sınıf İngilizce Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 2023 İOKBS Bursluluk Sınav Sonuçları Açıklandı - MEB ÜLKE GENELİNDE YAPILACAK ORTAK SINAVLARIN TARİHLERİ BELLİ OLDU - 6. Sınıf Fen Bilimleri Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Matematik Ortak Yazılı Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Türkçe Ortak Yazılı Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - Fiat Egea Cross Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Fiat Egea Hatchback Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Fiat Egea Sedan Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik,üniversite,vakıf üniversitesi, özel üniversite, hukuk, tıp, sağlık bölümleri,pilotaj, özel sağlık sigortaları, forex, amerika dil eğitimi,Tıp Fakültesi Ücretli, hukuk ücretli,
Basari Sıralamaları