İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü hangi üniversitelerde var, İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü iş olanakları,İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü olan üniversiteler,İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü atamaları,İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü dersleri,İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü kaç yıllık,İtalyan Dili ve Edebiyatı maaşları

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir?

Bölümde İtalyan Dilinin gramer yapısı incelenmekte, İtalyan Edebiyat ve kültürünü başlangıçtan günümüze kadar ele alan belli başlı akımlar ve yazarlar araştırılmakta ve bu alanda eğitim yapılmaktadır. Mezunlar turizm sektöründe, tercüme bürolarında, Türkiye’de etkinlik gösteren İtalyan kuruluşlarında iş bulabilirler. İtalyan dili ve edebiyatı programında İtalyan dilinin gramer yapısı incelenmekte, İtalyan edebiyat ve kültürünü başlangıçtan günümüze kadar ele alan belli başlı akımlar ve yazarlar araştırılmakta ve bu alanda eğitim yapılmaktadır.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Latin Dili
– İtalyanca Sözlü Anlatım
– İtalyan Dili ve Medya
– İtalyan Kütür Tarihine Giriş
– İtalyanca Dilbilgisi
– İtalyanca Metin Okumaları
– İtalyanca Sözcükbilimi
– Dil Becerileri
– İtalyan Edebiyatında Kuramsal Yaklaşımlar
– İtalyan Kültür Tarihi
– İtalyan Edebiyat Tarihine Giriş
– Romen Diline Giriş
– Çeviri
– Antik Edebiyat
– Dante Okumaları
– Mitoloji
– Cümle Analizi
– Sözlü Anlatım
– Yazarlar ve Metinler
– Estetik ve Sanat Felsefesi
Yukarıda belirtilen dersler genel olarak verilmiştir.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İtalyan dili ve edebiyatı bölümü mezunları, İtalyan dilinin gramer yapısını incelerler. İtalyanca dilinin edebiyat ve kültürünü geçmişten günümüze kadar incelerler. İtalyan dili ve edebiyatı bölümü mezunları, öğrencilerine İtalyanca dili düzeyine uygun programlar düzenlerler. Yine öğrencilerine İtalyanca yazma, okuma, anlama ve dinleme becerilerini kazandırmaya çalışırlar. Bunun için öğrencilerinin seviyeleri doğrultusundaiçerikhazırlarlar.

İtalyan dili ve edebiyatı bölümü mezunları, İtalya ülkesinin dil, düşünce ve kültür alanlarında bilimsel araştırma yaparlar. İtalyan dili ve edebiyatı bölümü mezunları, ülkemizde eksikliği hissedilen İtalyanca hakkında incelemelerde bulunurlar. İtalya ülkesinde yer alan meslektaşları ile bir araya gelerek alandaki sorunların çözümü için çalışmalar düzenlerler. İtalyan edebiyatında yer alan edebi eserlerin Türkçe’ ye tercüme edilmesini sağlarlar.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Öğretmenlik
• Başbakanlık
• Kültür ve Turizm Bakanlığı
• Dışişleri Bakanlığı
• Tercümanlık
• Bankalar
• Özel sektörde özellikle tekstil ve dış ticaret üzerine firmalar
• Turizm kuruluşları

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

İtalyan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam