İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

...

İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü hangi üniversitelerde var, İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü iş olanakları,İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü olan üniversiteler,İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü atamaları,İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü dersleri,İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü kaç yıllık,İtalyan Dili ve Edebiyatı maaşları

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir?

Bölümde İtalyan Dilinin gramer yapısı incelenmekte, İtalyan Edebiyat ve kültürünü başlangıçtan günümüze kadar ele alan belli başlı akımlar ve yazarlar araştırılmakta ve bu alanda eğitim yapılmaktadır. Mezunlar turizm sektöründe, tercüme bürolarında, Türkiye’de etkinlik gösteren İtalyan kuruluşlarında iş bulabilirler. İtalyan dili ve edebiyatı programında İtalyan dilinin gramer yapısı incelenmekte, İtalyan edebiyat ve kültürünü başlangıçtan günümüze kadar ele alan belli başlı akımlar ve yazarlar araştırılmakta ve bu alanda eğitim yapılmaktadır.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Latin Dili
– İtalyanca Sözlü Anlatım
– İtalyan Dili ve Medya
– İtalyan Kütür Tarihine Giriş
– İtalyanca Dilbilgisi
– İtalyanca Metin Okumaları
– İtalyanca Sözcükbilimi
– Dil Becerileri
– İtalyan Edebiyatında Kuramsal Yaklaşımlar
– İtalyan Kültür Tarihi
– İtalyan Edebiyat Tarihine Giriş
– Romen Diline Giriş
– Çeviri
– Antik Edebiyat
– Dante Okumaları
– Mitoloji
– Cümle Analizi
– Sözlü Anlatım
– Yazarlar ve Metinler
– Estetik ve Sanat Felsefesi
Yukarıda belirtilen dersler genel olarak verilmiştir.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İtalyan dili ve edebiyatı bölümü mezunları, İtalyan dilinin gramer yapısını incelerler. İtalyanca dilinin edebiyat ve kültürünü geçmişten günümüze kadar incelerler. İtalyan dili ve edebiyatı bölümü mezunları, öğrencilerine İtalyanca dili düzeyine uygun programlar düzenlerler. Yine öğrencilerine İtalyanca yazma, okuma, anlama ve dinleme becerilerini kazandırmaya çalışırlar. Bunun için öğrencilerinin seviyeleri doğrultusundaiçerikhazırlarlar.

İtalyan dili ve edebiyatı bölümü mezunları, İtalya ülkesinin dil, düşünce ve kültür alanlarında bilimsel araştırma yaparlar. İtalyan dili ve edebiyatı bölümü mezunları, ülkemizde eksikliği hissedilen İtalyanca hakkında incelemelerde bulunurlar. İtalya ülkesinde yer alan meslektaşları ile bir araya gelerek alandaki sorunların çözümü için çalışmalar düzenlerler. İtalyan edebiyatında yer alan edebi eserlerin Türkçe’ ye tercüme edilmesini sağlarlar.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Öğretmenlik
• Başbakanlık
• Kültür ve Turizm Bakanlığı
• Dışişleri Bakanlığı
• Tercümanlık
• Bankalar
• Özel sektörde özellikle tekstil ve dış ticaret üzerine firmalar
• Turizm kuruluşları

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümüne DGS ile geçiş yoktur.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

İtalyan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı - 2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - İzmir Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - İstanbul Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - Isparta Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri -
reklam