Reklam
Reklam
reklam reklam

Işık Üniversitesi Hakkında BilgiIşık Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Işık Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Işık Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

IŞIK ÜNİVERSİTESİ

Işık Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Vakıf

İL : İstanbul

Kuruluş Yılı :1996

Rektör: Prof. Dr. Cemal İBİŞ

1996 yılında eğitim-öğretim hayatına başlayan Işık Üniversitesi, Feyziye Mektepleri Vakfı’nın 133 yıllık köklü eğitim geleneğinin eseridir. 14 Aralık 1885 tarihinde Selanik’te Feyz-i Sıbyan Mektebi ile hizmet vermeye başlayan kurum; Osmanlı İmparatorluğu’ndan Türkiye’ye uzanan döneme; ulusal egemenliğe, Atatürk İnkılâpları’na tanıklık etmiştir. 1934 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün onayı ile Feyz-i Sıbyan Mektebi, “Işık Lisesi” adını almıştır.

Nişantaşı, Ayazağa, Erenköy ve Ispartakule’deki anaokulları, ilköğretim okulları, liseleri ve fen lisesi gibi, Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları eğitim zincirine eklenen Işık Üniversitesi de sağlam temeller üzerine kurulmuştur. Üniversite, Işık geleneğinden güç alan eğitim-öğretim kadrosu ve Türkiye’nin önde gelen bilim insanları ile çağdaş eğitim anlayışı içerisinde ve Atatürk İlkeleri’nden şaşmaksızın gençlerin geleceğini yönlendirmektedir.

Işık Üniversitesi, Şile Kampüsü’nde bugün 5 Fakültede 34 programı ile lisans, 2 Yüksekokulda 20 programı ile önlisans, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerinde lisansüstü, Yabancı Diller Okulu ve Sürekli Eğitim Merkezi ile önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencilere eğitim imkanı sağlamaktadır. Araştırma merkezleri, 24 saat açık kütüphane, laboratuvarlar, amfiler, derslikler, seminer alanları, yurtlar, revir, market, kırtasiyeler, yemekhane dahil 5 farklı restoran, sosyal tesis, açık ve kapalı spor alanları, tenis sahaları, futbol sahaları, festival (konser) alanı, Gençlik Kampı isimli üniversite sahil tesisleri, kampüs içerisinde her yerde sınırsız kablosuz internet desteği ile 566.000 m² alan üzerinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Maslak Kampüsü’nde ise 2 enstitü, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında eğitime başlayan Güzel Sanatlar Fakültesi ve Meslek Yüksekokulları bulunmaktadır.

Fakülteler
∼Fen Edebiyat Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
∼Mühendislik Fakültesi
∼Güzel Sanatlar Fakültesi

Enstitüler
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimleri Enstitüsü

Yüksekokullar
∼Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
∼Meslek Yüksekokulu
∼Yabancı Diller Okulu

Işık Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Işık Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Işık Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Işık Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Işık Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Işık Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Işık Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Işık Üniversitesi Burs İmkanları

-ÖSYS Bursu
-KYK Bursu
-Yüksek Onur Bursu
-Onur Bursu
-Başarı Bursu
-Çalışma Bursu
-Tercih İndirimleri
-Uluslararası Bakalorya (IB) %50 İndirim Bursu

Ayrıca Işık Üniversitesi ile ilgili burs ve eğitim ücretleri için tıklayınız..

Işık Üniversitesi Yurt İmkanları

FMV Işık Üniversitesi Şile Kampüsünde yer alan Öğrenci yurtları, öğrenciler tarafından her geçen yıl daha fazla rağbet görmektedir. 2018-2019 Akademik yılı itibarı ile 9’u erkek 9’u kız öğrenciler için tahsis edilmiş 18 yurt binasında 1, 3 ve 4 kişilik olmak üzere toplam 517 oda bulunmaktadır. Yurtların genel kapasitesi 1529’dur. Engelli öğrencilerin de kullanabileceği 4 oda mevcuttur.

Işık Üniversitesi Kampüste Yaşam

–>Konferans Salonu
–>Havuz
–>Kütüphane
–>Spor Salonu
–>Yürüyüş Parkuru
–>Yemekhane
–>Öğrenci Yurdu
–>Tenis Kortu
–>Üniversite İçi Ulaşım
–>Sağlık Merkezi
–>Banka
–>Otopark
–>Dans Salonu
–>Radyo Stüdyosu
–>Müzik Stüdyosu
–>Güvenlik
–>Kafeterya

Işık Üniversitesi Konumu

Işık Üniversitesi Adresi; Meşrutiyet Mahallesi Üniversite Sokak No:2 34980 Şile /İSTANBUL

∼Merkeze(Şile) 9 km (Araçla yaklaşık 13 dk)
∼İstanbul Havaalanına: 59  km (Araçla 59 dk)

 Işık Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: 444 07 99
Fax:(0-216) 712 14 68
Web:http://www.isikun.edu.tr/
E-posta:
Adres:Meşrutiyet Mahallesi Üniversite Sokak No:2 34980 Şile /İSTANBUL

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2020 LGS kılavuzu yayımlandı! Meb LGS başvuru kılavuzu indir - Kalıcılık Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Bitirmek Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Teşvik Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Geçim Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Genişletme Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ekmek Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Dolgun Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Eksiltme Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Tövbekâr Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ayrılmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Mahpus Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Buharlaşmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Medar Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Çakışmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Soğutmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Çukurlaşmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Muhacir Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - İhtiyari Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Hitam Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Lojistik 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Halkla İlişkiler 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı 2018 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Turizm ve Otelcilik 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Sanat ve Sosyal Bilimler Programları 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam