İş Başında Eğitim Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

İş Başında Eğitim Nedir? İş Başında Eğitim Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), İş Başında Eğitim nedir, İş Başında Eğitim nasıl yazılır tdk, İş Başında Eğitim Anlamı tdk, İş Başında Eğitim ne demek, İş Başında Eğitim ne anlama gelir, İş Başında Eğitim anlamı nedir, İş Başında Eğitim Hakkında Kısaca Bilgi, Terimleri Sözlüğü,

Sizlere bu yazımızda –İş Başında Eğitim – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

İş Başında Eğitim  kelimesinin anlamı:

İş Başında Eğitim Eğitim-Öğretim Terimi Olarak İş Başında Eğitim:
Kurumlarda çalışan görevlilere, günlük çalışma saatları içinde, görevin ya da işin edimli olarak yapıldığı yerde ya da öğretmenin birim içindeki görev yerinde, kimi zaman bireysel kimi zaman da kümeler halinde uygulanan eğitim.

Türk Dil Kurumu’na göre İş Başında Eğitim  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Eğitim Terimleri Sözlüğü – 1974
iş başında eğitim
İngilizce: training on-the-job, Fransızca: formation sur le tas
Kurumlarda çalışan görevlilere, günlük çalışma saatları içinde, görevin ya da işin edimli olarak yapıldığı yerde ya da öğretmenin birim içindeki görev yerinde, kimi zaman bireysel kimi zaman da kümeler halinde uygulanan eğitim.

Tecim, Maliye, Sayışmanlık ve Güvence Terimleri Sözlüğü – 1972
iş başında eğitim
İngilizce: training on the job, Fransızca: éducation à la durée de travail
İşçinin işini yaparken uğraşısında olduğu kadar iş görgüsü, iş güvenliği, işçi sağlığı, iş yönetimi konularında da yetiştirilmesi.

İktisat Terimleri Sözlüğü – 2004
iş başında eğitim
İngilizce: training on the job
İşçinin, konusunda uzman bir kişinin öncülüğünde belli bir işi yaparak veya bir görevi üstlenerek o işi öğrenmesine dayalı eğitim.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Edat-Bağlaç-Ünlem Konu Anlatımı - 6. Sınıf Zamirler Konu Anlatımı - 2021 LGS kılavuzu yayımlandı! Meb LGS başvuru kılavuzu indir - 2021-MSÜ temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı - 6. Sınıf Paragrafın Yapı Yönü Konu Anlatımı - 6. Sınıf Paragrafın Anlam Yönü Konu Anlatımı - MEB, 2021 LGS ile öğrenci alacak lise ve kontenjanları açıkladı - 6. Sınıf Cümle Yorumlama Konu Anlatımı - 6. Sınıf Cümlede Anlam İlişkileri(Eş ve Zıt Anlamlı Cümleler) Konu Anlatımı - 6. Sınıf Örtülü Anlam Konu Anlatımı - 6. Sınıf Öznel ve Nesnel Yargılı Cümleler Konu Anlatımı - 6. Sınıf Karşılaştırma Cümleleri Konu Anlatımı - 2021 Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Giriş Belgeleri Açıklandı -