İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

İnsan Kaynakları Yönetimi bölümü hangi üniversitelerde var, İnsan Kaynakları Yönetimi bölümü iş olanakları,İnsan Kaynakları Yönetimi bölümü taban puanları,İnsan Kaynakları Yönetimi bölümü olan üniversiteler,İnsan Kaynakları Yönetimi bölümü atamaları,İnsan Kaynakları Yönetimi bölümü dersleri,İnsan Kaynakları Yönetimi bölümü taban puanları,İnsan Kaynakları Yönetimi bölümü kaç yıllık,İnsan Kaynakları Yönetimi maaşları

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Nedir?

Küreselleşme ile birlikte yaşanan yoğun rekabet, nitelikli işgücü ihtiyacını işletmelerin en öncelikli konusu haline getirmiştir. Bu amaçla, işletmelerin ihtiyaçlarına uygun “doğru işe doğru insanı” işletmeye çekebilme ve aynı zamanda bu yetenekleri yönetebilme her zamankinden daha fazla önem kazanırken, beraberinde insan kaynakları birimleri de bu konuda çok önemli bir misyon üstlenmeye başlamıştır. Bu amaçla programımız, işletmelerde İnsan Kaynakları Birimi’nin, günlük faaliyetleri gerçekleştiren bir birim olmaktan öte işletmelerin stratejik bir unsuru olduğu bilinciyle, iş yaşamının talep ettiği; değişimi yönetebilecek, yeniliklere açık, dinamik, mesleki bilgi ve becerilerle donatılmış, yabancı dil bilgi düzeyi yeterli, sorumluluk bilinci gelişmiş, etik anlayışı üstün, kendini geliştirmeyi hedefleyen, insan kaynakları süreçlerini başarıyla gerçekleştirebilecek mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İnsan Kaynakları Yönetimi bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Dersleri Nelerdir?

– İnsan Kaynakları Yönetimi,
– Performans Yönetim Sistemi,
– Eğitim-Geliştirme ve Kariyer Yönetimi,
– İnsan Kaynakları Planlaması ve Yetenek Yönetimi,
– Mülakat Teknikleri, Stratejik Yönetim,
– İş Değerleme ve Ücret Sistemleri,
– İnsan Kaynaklarında Ölçme ve Değerlendirme,
– İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku,
– İş Sağlığı ve Güvenliği,
– Yönetim ve Organizasyon,
– Örgütsel Davranış,
– Müzakere Teknikleri,
– Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler.

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Bölümden mezun olan organizasyon firmalarında ve uluslararası şirketlerde ”İnsan Kaynakları Sorumlusu’, ”İşe Alım Uzmanı” ve ”İnsan Kaynakları Müdürü” olarak çalışabilir.

İnsan Kaynakları Yönetimi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Program mezunları, Devlet Planlama Teşkilatı, Devlet İstatistik Enstitüsü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sendikalar, kamu sektörü veya özel sektörde faaliyet gösteren tüm işletmelerin insan kaynakları departmanlarında ve özel danışmanlık kuruluşlarında çalışabilirler.

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

İnsan Kaynakları Yönetimi bölümüne DGS ile geçiş vardır.

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

İnsan Kaynakları Yönetimi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - Ankara Medipol Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2021 - Ankara Bilim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2021 -
reklam