İngilizce Aile Tanıtma ve Aile Üyeleri (Family Members)

Türkçe de olduğu gibi İngilizce’de de aile üyelerinin farklı isimleri vardır. Aile kavramı hem çekirdek aileyi hem de bu çekirdek aile dışındaki akrabaları da kapsamaktadır. Bu yazıda, İngilizce aile tanıtma ile birlikte aile bireylerine ve akrabalık ilişkilerine dair bilgiler anlatacağız.

Family Members

Öncelikle bir ailede olabilecek aile bireylerini öğrenmekle başlayalım.

Parents: Anne Baba
Father: Baba
Mother: Anne
Son: Erkek evlat
Daughter: Kız evlat
Brother: Erkek kardeş
Sister: Kız kardeş
Husband: Koca
Wife: Karı

Şimdi aile üyelerini tanıyalım.

Forefathers: Büyüklerim
Grandparents: Nine ve Dede
Great:great grandfather: Dedemin dedesi
Great:great grandmother: Ninemin ninesi
Great grandfather: Dedemin babası
Great grandmother: Ninemin annesi
Grandfather: Büyük baba
Grandmother: Büyük anne
Grand children: Torunlar
Grandson: Erkek Torun
Granddaughter: Kız torun
Great grandson: Torunun Erkek çocuğu
Great granddaughter: Torunun kız çocuğu
Great:great grandson: Torunun torunu (erkek)
Great:great granddaughter: torununun torunu (kız)
Descendents: Küçüklerim

Bir kaç soruyla aile bireylerini nasıl söyleriz, tanıtırız bakalım.

Do you have a small family? (Küçük bir ailen var mı?)
Yes, I have a small family. My parents, me and my brother live together.” (Evet, küçük bir ailem var. Ailem, ben ve erkek kardeşim birlikte yaşıyoruz.)

Ufak bir metinle sizlere aile bireylerini anlatalım.

“Hello there. We have a family apartment. We are a huge family in this apartment. My grandfather and grandmother live on the first floor. We live on the second floor. My father, mother, sister and brother are staying in the same house. my brother-in-law, aunt and cousin live in that house on the third floor. My uncle, aunt and their daughters live on the fourth floor. Here we got to know my big family.”

Metnin Türkçesi:

” Merhaba. Bizim aile apartmanımız var. Bu apartmanda kocaman bir aileyiz. Büyükbabam ve büyük annem birinci katta yaşıyorlar. Biz ikinci katta yaşıyorum. Babam annem kız kardeşim, erkek kardeşim aynı evde kalıyoruz. üçüncü katta eniştem, halam ve kuzenim o evde yaşıyor. dördüncü katta amcam,yengem ve kızları yaşıyorlar. İşte benim büyük ailemi tanıdınız.”

 

 

 

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Solunum Sistemini Oluşturan Yapı ve Organlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Solunum Sistemi Konu Anlatımı - 6. sınıf Kan Grupları ve Kan Alışverişi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Dolaşımı Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kan Damarları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Kalbin Yapısı ve Görevleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Dolaşım Sistemi Konu Anlatımı - 2021 LGS Mayıs Ayı Örnek Soruları Yayımlandı - 6. Sınıf Sindirime Yardımcı Organlar Konu Anlatımı - 6. Sınıf Besinlerin Emilim Olayı Konu Anlatımı - 2021 MSÜ tercih kılavuzu yayımlandı - 6. Sınıf Sindirim Sistemini Oluşturan Yapı ve Organlar Konu Anlatımı - Burs Veren Üniversiteler - 6. Sınıf Fiziksel (Mekanik) ve Kimyasal Sindirim Konu Anlatımı -