İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü hangi üniversitelerde var, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü iş olanakları,İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü olan üniversiteler,İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü atamaları,İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü dersleri,İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü taban puanları,İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü kaç yıllık,İngiliz Dili ve Edebiyatı maaşları

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir?

Bölümde yetkin bir İngilizce bilgisine sahip, İngiliz edebiyatı ve kültürüne hakim, İngiliz dili ve edebiyatı konularında dünyada meydana gelen gelişmeleri takip edebilen, eleştirel okuma ve düşünme kabiliyetleri üst düzeyde öğrenciler yetişmektetir. Bölüm öğrencilerinin farklı ders seçenekleri onların kişisel ve akademik gelişimine olanak sağlar. Çeşitli yabancı diller (Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Japonca, Rusça, Arapça), sosyal bilimler (psikoloji, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi), tiyatro, müzik ve güzel sanatlar konularında aldıkları derslerle öğrenciler kapsamlı bir bilgi birikimine sahip olmaktadırlar.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Dersleri Nelerdir?

Tercih listesinde bulunduran aday öğrenciler;

– İngiliz Tarihi,
– Edebiyata Giriş,
– Çeviri (İngilizce­Türkçe, Türkçe­İngilizce),
– Kısa Hikaye,
– Romana Giriş,
– 19. yy Romanı,
– Tiyatroya Giriş,
– Edebi ve Kültürel Çalışmalar,
– Edebi Makale Yazımı,
– Teori ve Eleştiri Kuramlarına Giriş,
– Dünya Mitolojisi,
– Shakespeare I ve II,
– Modern İngiliz Romanı I ve II,
– 17 ve 18 Yüzyıl Edebiyatı,
– Rönesans Edebiyatı,
– İngiliz Tiyatrosu,
– Romantik Şiir,
– 20. Yüzyıl Şiiri,
– Kolonileşme Sonrası Edebiyat,
– Victoria Dönemi Yazarları ve Şairleri

Daha bir çok dersten 8 yarıyıllık eğitim sürelerince sorumlu olacaklardır.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İngilizce filoloji bilgisini uygulamada başarıyla uygulayabilmek ve bu alan üzerine çalışmalar yapmak bu bölümün en öncelikli amacıdır.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Mezunlar özel sektör ve kamu sektöründe reklam, çeviri, ofis yöneticiliği, danışmanlık, turizm, sigorta, bankacılık, finans, eğitim, senaryo yazarlığı, televizyon, radyo yayıncılığı konularında çalışabilir. Formasyon eğitimi almış öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel okullarda ve devlet okullarında öğretmenlik yapabilir. Mezunlar, İngilizce öğretim yapan üniversitelerin İngilizce hazırlık okullarında öğretim görevlisi olarak çalışabilir veya İngilizce öğreten özel öğretim kurumlarda öğretmenlik yapabilir.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne DGS ile geçiş vardır.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

İngiliz Dili ve Edebiyatı Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - Ankara Medipol Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2021 - Ankara Bilim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2021 -
reklam