İletişim Bilimleri Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

İletişim Bilimleri Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

İletişim Bilimleri bölümü hangi üniversitelerde var, İletişim Bilimleri bölümü iş olanakları,İletişim Bilimleri bölümü taban puanları,İletişim Bilimleri bölümü olan üniversiteler,İletişim Bilimleri bölümü atamaları,İletişim Bilimleri bölümü dersleri,İletişim Bilimleri bölümü taban puanları,İletişim Bilimleri bölümü kaç yıllık,İletişim Bilimleri maaşları

İletişim Bilimleri Bölümü Nedir?

İletişim Bilimleri bölümü; toplumu oluşturan en küçük birim olan kişiden başlayıp sonrasında grup, örgüt ve kurumların davranış biçimlerini, kendi aralarında ve haricinde bulunan kitlelerle iletişim amaçlı kullanmış oldukları iletişim metot ve süreçlerini inceleyen meslek mensuplarını yetiştiren bir lisans bölümüdür.

İletişim Bilimleri Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İletişim Bilimleri bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

İletişim Bilimleri Bölümü Dersleri Nelerdir?

Aday öğrenciler;

– Temel Fotoğrafçılık,
– İletişim Sosyolojisi,
– Sözlü ve Yazılı İletişim Becerileri,
– Hukukun Temel Kavramları,
– Kitle İletişim Kuramları,
– Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri,
– İletişim ve Etik,
– Tüketici Davranışı,
– Dijital Medya,
– Haber Toplama ve Yazma Teknikleri,
– Popüler Kültür ve Modernleşme,
– Kültürlerarası İletişim,
– Halkla İlişkiler Plan ve Uygulamaları,
– Görsel Medya Uygulamaları,
– Stratejik Planlama ve Yönetim Bilimleri
Ve benzeri daha birçok dersten 8 yarıyıllık eğitim süreleri boyunca sorumlu olacaklardır.

İletişim Bilimleri Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İletişim Bilimleri bölümünden mezun olan kişiler birçok farklı sektörde çalışabilir. Bu sektörlerin başında sinema geliyor. Bölüm mezunları senaristlik, yönetmenlik, sanat yönetmenliği ve kreatif direktörlük yapabilir.

İletişim Bilimleri Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İletişim Bilimleri mezunlarının çalışabileceği sektörlerin başında; gazetecilik, halkla ilişkiler ve reklam, radyo-televizyon ve sinema geliyor. Mezunlar kurum olarak; kamu veya özel medya kuruluşları, basın ve yayın kuruluşları, reklam ajansları gibi çalışma ortamlarında çalışabilirler. Öğrencilerin aldıkları “Dijital Medya” zorunlu dersi sayesinde, yeni bir çalışma alanı olan “yeni medya” platformlarında, yani dijital ve sosyal medya gibi ortamlarda da iş imkânları bulunuyor. Bu ortamlarda ‘içerik üreticisi’, ‘iletişim uzmanı’, ‘içerik yöneticisi’ gibi unvanlarla çalışılabiliyor.

İletişim Bilimleri Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

İletişim Bilimleri bölümüne DGS ile geçiş vardır.

İletişim Bilimleri Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

İletişim Bilimleri Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

İletişim Bilimleri Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

İletişim Bilimleri Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam