İletişim Bilimleri Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

İletişim Bilimleri bölümü hangi üniversitelerde var, İletişim Bilimleri bölümü iş olanakları,İletişim Bilimleri bölümü taban puanları,İletişim Bilimleri bölümü olan üniversiteler,İletişim Bilimleri bölümü atamaları,İletişim Bilimleri bölümü dersleri,İletişim Bilimleri bölümü taban puanları,İletişim Bilimleri bölümü kaç yıllık,İletişim Bilimleri maaşları

İletişim Bilimleri Bölümü Nedir?

İletişim Bilimleri bölümü; toplumu oluşturan en küçük birim olan kişiden başlayıp sonrasında grup, örgüt ve kurumların davranış biçimlerini, kendi aralarında ve haricinde bulunan kitlelerle iletişim amaçlı kullanmış oldukları iletişim metot ve süreçlerini inceleyen meslek mensuplarını yetiştiren bir lisans bölümüdür.

İletişim Bilimleri Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İletişim Bilimleri bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

İletişim Bilimleri Bölümü Dersleri Nelerdir?

Aday öğrenciler;

– Temel Fotoğrafçılık,
– İletişim Sosyolojisi,
– Sözlü ve Yazılı İletişim Becerileri,
– Hukukun Temel Kavramları,
– Kitle İletişim Kuramları,
– Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri,
– İletişim ve Etik,
– Tüketici Davranışı,
– Dijital Medya,
– Haber Toplama ve Yazma Teknikleri,
– Popüler Kültür ve Modernleşme,
– Kültürlerarası İletişim,
– Halkla İlişkiler Plan ve Uygulamaları,
– Görsel Medya Uygulamaları,
– Stratejik Planlama ve Yönetim Bilimleri
Ve benzeri daha birçok dersten 8 yarıyıllık eğitim süreleri boyunca sorumlu olacaklardır.

İletişim Bilimleri Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İletişim Bilimleri bölümünden mezun olan kişiler birçok farklı sektörde çalışabilir. Bu sektörlerin başında sinema geliyor. Bölüm mezunları senaristlik, yönetmenlik, sanat yönetmenliği ve kreatif direktörlük yapabilir.

İletişim Bilimleri Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İletişim Bilimleri mezunlarının çalışabileceği sektörlerin başında; gazetecilik, halkla ilişkiler ve reklam, radyo-televizyon ve sinema geliyor. Mezunlar kurum olarak; kamu veya özel medya kuruluşları, basın ve yayın kuruluşları, reklam ajansları gibi çalışma ortamlarında çalışabilirler. Öğrencilerin aldıkları “Dijital Medya” zorunlu dersi sayesinde, yeni bir çalışma alanı olan “yeni medya” platformlarında, yani dijital ve sosyal medya gibi ortamlarda da iş imkânları bulunuyor. Bu ortamlarda ‘içerik üreticisi’, ‘iletişim uzmanı’, ‘içerik yöneticisi’ gibi unvanlarla çalışılabiliyor.

İletişim Bilimleri Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

İletişim Bilimleri bölümüne DGS ile geçiş vardır.

İletişim Bilimleri Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

İletişim Bilimleri Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

İletişim Bilimleri Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

İletişim Bilimleri Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - KYK Yurt Ücreti ve Depozito Ne Kadar 2020 2021 - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - İzmir Tınaztepe Üniversitesi Eğitim ve Burs Ücretleri 2021 2022 -