Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümü hangi üniversitelerde var, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümü iş olanakları,Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümü taban puanları,Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümü olan üniversiteler,Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümü atamaları,Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümü dersleri,Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümü taban puanları,Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümü kaç yıllık,Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği maaşları

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Bölümü Nedir?

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterlik programı; kamu ve özel sektör avukatlık, adalet sarayı ve çeşitli kurum ve kuruluşların hukuk birimlerinde faaliyet göstermek üzere nitelikli ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlayan iki yıllık yükseköğretim programıdır. Programın amacı, hukuk sektöründe gerekli hukuksal terim ve deyimleri bilen, hukuki kavramlara hakim, büro içinde ve dışında gerekli olan haberleşmeleri, organizasyonları sağlayıp iletişim kurabilen, etkili ve akıcı sunum yapan, bilgisayarda ofis programlarını kullanarak yazışmalara hakim, dosyalama ve arşivleme yapmayı bilen, kuruma uygun iş mektubu içeriği oluşturabilen, Türkçe’yi iyi konuşabilen, temsil etme becerisine sahip, hukuk dosyalama sistemini ve dava hizmetlerini izleyebilen özverili, nitelikli elemanlar yetiştirmektir.

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

 

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Hukuk büro yönetimi mezunları, ilgili hukuk bürosundaki yazışma, haberleşme ve organizasyondan sorumludur. Bir yönetici asistanın büro içindeki görevleri gibi, bölüm mezunu biri de gerekli randevuları ayarlar, uygun iletişim araçlarıyla haberleşmeyi sağlar, müvekkillerin dosyalarını düzene sokar ve büroya gelen ziyaretçileri uygun departmana yönlendirir.

Ayrıca avukatlık bürosunda çalışan bir mezun, avukatın hazırladığı belge ya da belgeleri de adliyeye götürür. Bazı bölüm mezunları da hukuk bürosunda, gelen aramalara yanıt vermek ve yönlendirmek amacıyla çağrı merkezi çalışanı olarak görev alabilir. Bir çağrı merkezi çalışanı olarak bilgi almak ve dosyayı takip etmek için arayanlara gerekli bilgilendirmeyi yapar.

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İş imkanları ve çalışma alanları şunlardır:

– Hukuk Büroları
– Barolar
– Adliyeler
– İcra Müdürlükleri
– Belediyeler
– Dernekler
– Odalar
– Barolar

Mezunlar, özel çalışan herhangi bir avukatın yanında kolayca iş bulabilir. Özellikle kendisini yetiştirmiş, yabancı dil bilen, bilgisayar ve sistemlerini çok iyi kullanan, iletişim becerileri yüksek kişilerin iş bulması daha kolay olacaktır.

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam