Herkes mi? Herkez mi? Nasıl Yazılır (TDK) Anlamı

Herkes mi? Herkez mi? Nasıl Yazılır (TDK) Anlamı

Hangi Sözcük Nasıl Yazılır? Bitişik mi yazılır ayrı mı? Ne Nasıl Yazılır? TDK yazım bilgisi dahilinde hangi sözcük nasıl yazılır?

Sizlere bu yazımızda –herkes– kelimesinin nasıl yazıldığı ve örnek cümle içindeki kullanımı hakkında bilgi vereceğiz. “Herkes mi?” yoksa “Herkez mi?” Nasıl Yazılır? işte sorunun cevabı aşağıdadır.

Bu kelime genellikle herkez şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı herkes şeklinde olmalıdır.

Herkez (Yanlış kullanım)

Herkes ✓ (Doğru kullanım)

herkes
zamir, (he’rkes), Farsça her + kes

Cümle içinde örnek doğru kullanımı:

İnsanların bütünü, cümle âlem:

      “Neylersin ölüm herkesin başında / Uyudun uyanmadın olacak” – Cahit Sıtkı Tarancı

Herkes gider aya biz gideriz yaya sözü boşuna söylenmemiştir.

Cümle içinde örnek yanlış kullanımı:

– Bence olumlu tarafından bakmak gerek, zaten herkes bunun bir hata olduğunu kabul ediyor, değil mi? Öyleyse yapılması gereken bundan sonrası için atılacak adımları atmak, herkezi (herkesi) mutlu edecek bir sonuca ulaşmaktır.

Diğer Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam