reklam
reklam
logo

Herkes mi? Herkez mi? Nasıl Yazılır (TDK) Anlamı

A+
A-
Herkes mi? Herkez mi? Nasıl Yazılır (TDK) Anlamı

Hangi Sözcük Nasıl Yazılır? Bitişik mi yazılır ayrı mı? Ne Nasıl Yazılır? TDK yazım bilgisi dahilinde hangi sözcük nasıl yazılır?

Sizlere bu yazımızda –herkes– kelimesinin nasıl yazıldığı ve örnek cümle içindeki kullanımı hakkında bilgi vereceğiz. “Herkes mi?” yoksa “Herkez mi?” Nasıl Yazılır? işte sorunun cevabı aşağıdadır.

Bu kelime genellikle herkez şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı herkes şeklinde olmalıdır.

Herkez (Yanlış kullanım)

Herkes ? (Doğru kullanım)

herkes
zamir, (he’rkes), Farsça her + kes
sinavkazandiran
sinavkazandiran

Cümle içinde örnek doğru kullanımı:

İnsanların bütünü, cümle âlem:

      “Neylersin ölüm herkesin başında / Uyudun uyanmadın olacak” – Cahit Sıtkı Tarancı

Herkes gider aya biz gideriz yaya sözü boşuna söylenmemiştir.

Cümle içinde örnek yanlış kullanımı:

– Bence olumlu tarafından bakmak gerek, zaten herkes bunun bir hata olduğunu kabul ediyor, değil mi? Öyleyse yapılması gereken bundan sonrası için atılacak adımları atmak, herkezi (herkesi) mutlu edecek bir sonuca ulaşmaktır.

Hangi Sözcük Nasıl Yazılır? Bitişik mi yazılır ayrı mı? Ne Nasıl Yazılır? TDK yazım bilgisi dahilinde hangi sözcük nasıl yazılır? Sizlere bu yazımızda -herkes- kelimesinin nasıl yazıldığı ve örnek cümle içindeki kullanımı hakkında bilgi vereceğiz. "Herkes mi?" yoksa "Herkez mi?" Nasıl Yazılır? işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle herkez şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı herkes şeklinde olmalıdır. Herkez (Yanlış kullanım) Herkes ? (Doğru kullanım) herkes zamir, (he'rkes), Farsça her + kes Cümle içinde örnek doğru kullanımı: İnsanların bütünü, cümle âlem:       "Neylersin ölüm herkesin başında / Uyudun uyanmadın olacak" - Cahit Sıtkı Tarancı Herkes gider aya biz gideriz yaya sözü boşuna söylenmemiştir.…
Burada sizlere Herkes mı? Herkez mı? Nasıl Yazılır? kelimesinin yazılışının doğru ve yanlış kullanımı hakkında bilgi verme amacıyla değerlendirildi.

Herkes yazımı hakkında bilgi

Faydalılık Yüzdesi - 10
Öğrenci Bilgilendirilmesi - 10

10

Genel Puan

Burada sizlere Herkes mı? Herkez mı? Nasıl Yazılır? kelimesinin yazılışının doğru ve yanlış kullanımı hakkında bilgi verme amacıyla değerlendirildi.

Kullanıcı Oyu: 1.6 ( 1 Oy)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.