Hemşirelik Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Hemşirelik bölümü hangi üniversitelerde var, Hemşirelik bölümü iş olanakları,Hemşirelik bölümü taban puanları,Hemşirelik bölümü olan üniversiteler,Hemşirelik bölümü atamaları,Hemşirelik bölümü dersleri,Hemşirelik bölümü taban puanları,Hemşirelik bölümü kaç yıllık,Hemşirelik maaşları

Hemşirelik Bölümü Nedir?

Hemşirelik Bölümü’nün hedefi toplumun sağlık ile ilgili temel sorunlarını göz önüne alarak sağlıklı, hasta veya engelli bireylerin sağlık kuruluşları bünyesinde veya dışında her türlü hemşirelik gereksinimini belirleyecek; bakımını planlayacak, uygulayacak ve takip edecek; koruyucu, tedavi edici ve rehabilitasyona yönelik her türlü sağlık hizmetinin uygulanmasında sağlık ekibinin diğer elemanları ile koordineli olarak çalışabilecek hemşireler yetiştirmektir. Hemşirelik öğrencilerinin geleceğe yönelik gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan Toplumsal Duyarlılık Projesi kapsamında belli sağlık bakım alanlarında çalışması ve araştırılmalarda yer alması hedeflenir. Hemşirelik bölümünün dördüncü yılı (son iki yarıyıl) intern dönemi içerir. İntern programı ile öğrencilere dünyada ve ülkemizde en fazla ihtiyaç duyulan özellikli hemşirelik alanlarında kendilerini geliştirecek uygulama yapmaları sağlanır.

Hemşirelik Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Hemşirelik bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Hemşirelik Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Fizyoloji,
– Psikoloji,
– Anatomi,
– Sağlık Bilimleri,
– Hemşireliğe Giriş,
– Patoloji,
– Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon,
– Farmakoloji,
– Cerrahi Hastalıklar,
– Epidemiyoloji,
– Kadın Sağlığı ve Hastalıkları,
– Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları,
– Ruh Sağlığı ve Hastalıkları,
– Biyokimya,
– Sağlık Bilimlerinde Etik,
Halk Sağılığı Hemşireliği alınan dersler arasında yer alıyor.

Hemşirelik Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Hemşireler, sağlık ocaklarında, devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, dispanser gibi kurum ve kuruluşlarda sağlık personeli olarak görev yapar.

Hemşirelik Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Hemşireler; günümüzde yaygın olarak, yatarak tedavi hizmeti sunan özel veya resmi sağlık kuruluşlarında, koruyucu sağlık ve rehabilitasyon hizmetleri veren kuruluşlarda çalışabilirler.

Hemşirelik Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Hemşirelik bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Hemşirelik Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Hemşirelik Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Hemşirelik Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Hemşirelik Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam