Hava Lojistiği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Hava Lojistiği bölümü hangi üniversitelerde var, Hava Lojistiği bölümü iş olanakları,Hava Lojistiği bölümü taban puanları,Hava Lojistiği bölümü olan üniversiteler,Hava Lojistiği bölümü atamaları,Hava Lojistiği bölümü dersleri,Hava Lojistiği bölümü taban puanları,Hava Lojistiği bölümü kaç yıllık,Hava Lojistiği maaşları

Hava Lojistiği Bölümü Nedir?

Program, iş ve yönetim becerilerinin gerekliliklerini, havacılık sektörünün karmaşık yapısını çözebilecek becerileri öğretmeye yöneliktir.

Hava Lojistiği, gelişen lojistik sektöründe mal, bilgi ve insan kaynakları akışının stratejik yönetimi ve kontrolüne odaklı oldukça yeni bir programdır. Program, iş ve yönetim becerilerinin gerekliliklerini, havacılık sektörünün karmaşık yapısını çözebilecek becerileri öğretmeye yöneliktir.

Hava Lojistiği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Hava Lojistiği bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Hava Lojistiği Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Gümrük yönetimi
– Lojistiğe giriş
– Temel uçak bilgisi
– Ticaret hukuku
– Genel işletme
– Havacılıkta stratejik yönetim
– Hava kargo kapsamında tehlikeli madde taşımacılığı
– Tedarik zinciri yönetimi
– Hava taşımacılığı ve işletmeciliği
– Hava kargo yer hizmetleri
– Ulaştırma mevzuatı ve sigorta

Hava Lojistiği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Sevkiyatı yapılacak ürünlerin sevkiyata hazır hale getirilmesi ve sevk edilmesini sağlar. Farklı tedarik faaliyetlerine yardımcı olmak için fiziksel kataloglama, depolama, stoklama, malzeme kontrol koordinasyonu ve veri girişlerini gerçekleştirir.  Lojistik politika, prosedür ve destek planlarının işleyişini destekler. Şirketin lojistik işlemleri ile ilgili tüm belge ve dokümanların muhafazasını sağlar.  Müşteriler tarafından yapılan talepleri değerlendirir ve birim yöneticilerine iletir. Lojistik bütçesinin hazırlanmasında ve tedarikçi ödemelerinin yönetilmesinde rol alır.

Hava Lojistiği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İş imkanları ve çalışma olanakları şunlardır:

– Havayolu İşletmeleri
– Kargo Şirketleri
– Lojistik Firmaları

Hava Lojistiği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Hava Lojistiği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Hava Lojistiği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Hava Lojistiği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
DGS Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Çalgı Yapımı ve Onarımı 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Cevher Hazırlama Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Cam 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Biyoteknoloji 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Biyosistem Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Biyomühendislik 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Biyomedikal Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Biyoloji 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bitkisel Üretim ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bitki Koruma 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bilişim Sistemleri Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - 2021/2 ALES soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı - DGS Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları -
reklam