Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

...

Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü hangi üniversitelerde var, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü iş olanakları,Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü taban puanları,Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü olan üniversiteler,Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü atamaları,Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü dersleri,Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü taban puanları,Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü kaç yıllık,Halkla İlişkiler ve Tanıtım maaşları

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Nedir?

Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü 3 farklı Halkla İlişkiler ve Tanıtım programı sunar. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Türkçe; Halkla İlişkiler ve Tanıtım İngilizce; Halkla İlişkiler ve Tanıtım Uzaktan eğitim. Bu bölümlerin tümü yaratıcı ve çok yönlü bir şekilde düşünebilen, mesleki etik değerleri gözeten, sosyal konularda farkındalık yaratabilen, iletişim sektörünün gerektirdiği yeteneklere sahip ve buna bağlı olarak sektörde yaratıcı ve stratejik çözümler üretebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Bölümlerde halkla ilişkiler ve reklamcılık alanlarının strateji ve uygulama süreçlerini kapsayan dersler, atölyeler ve projelerle, kuramsal bilgiler ile uygulamayı bir arada yürütebilen; mesleğin ekonomik, etik ve hukuksal yönlerini kavramış çağdaş uygulamacılar yetiştirilmesi amaçlanır. Pazarlama alanının bütünlüğü içinde ele alınan eğitim programı, öğrencileri pazarlama iletişiminin tüm alanlarında görev yapabilecek profesyoneller haline getirmeyi amaçlar.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Dersleri Nelerdir?

Aday öğrenciler;

– İletişim Bilimi,
– İşletme Bilimi,
– Pazarlama,
– Siyaset Bilimi,
– Sosyal Psikoloji,
– Temel Fotoğrafçılık,
– Temel Reklamcılık,
– Yönetim ve Organizasyon,
– Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri,
– Halkla İlişkilerde Medya ve Teknikler,
– Kitle İletişim Kuramları,
– Medya Okuryazarlığı,
– Halkla İlişkilerde Üretim Süreci,
– Kişilerarası İletişim,
– Kurum Kültürü,

Ve benzeri birçok dersi 8 yarıyıllık eğitim süreleri boyunca başarı ile tamamladıkları takdirde “Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans Diploması” elde etmeye hak kazanırlar.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisans diploması. Halkla ilişkiler programını bitirenler çeşitli kurumlarda “Halkla İlişkiler ve Tanıtım Elemanı” olarak görev alırlar.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Hakla ilişkiler ve tanıtım alanında yetişenler resmi ve özel kuruluşların tanıtım birimlerinde, reklam ve kamuoyu araştırmaları ile ilgili kuruluşlarda görev alabilirler. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm özel ve kamu kesiminde halka ilişkilerin uygulama biçimleri üzerine ve eğitim araştırma yapar. Halkla ilişkiler uzmanını amacı, çalıştığı kurumu halka tanıtmak, kurum ile halk arasında iletişim sağlamaktır. Bunun için kurumu tanıtıcı broşürler, raporlar hazırlayarak bunları kitle iletişim araçlarıyla halka duyururlar. Kurum ileri geleneklerinin konuşma ve yazışmalarının gözden geçirirler. Basın, konferans, yıldönümü toplantıların beklenen etkiyi yapması için gerekli koşullar hazırlarlar. Kısaca çalıştığı kurum hakkında çevrede olumlu izlenimler oluşturmaya çalışırlar. Mezunlar bank , fabrika, hastane, üniversite gibi özel ve kamu sektörüne ait çeşitli kurumlarda çalışabilirler.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı - 2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - İzmir Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - İstanbul Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - Isparta Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri -
reklam