Reklam
Reklam
reklam reklam

Haliç Üniversitesi Hakkında BilgiHaliç Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Haliç Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Haliç Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ

Haliç Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Vakıf

İL : İstanbul

Kuruluş Yılı :1998

Rektör: Prof. Dr. Melih Bulu

Haliç Üniversitesi, 1998 yılında Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı tarafından İstanbul’da kurulmuş bir vakıf üniversitesidir.

18 Ocak 1998 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 14 Ocak 1998 tarih ve 4324 sayılı kanunla kurulan ve bünyesinde Rektörlüğe bağlı olarak, Fen-Edebiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İşletme Fakültesi, Hemşirelik Yüksekokulu, Su Ürünleri Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Konservatuvar yer almış olan Haliç Üniversitesi 23 Kasım 1998 tarihinde eğitim ve öğretime başlamıştır.

Üniversitenin hızlı büyüme ve gelişimi süreci içerisinde, Rektörlüğe bağlı olarak, 2002 / 4306 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü,2003 / 6330 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Güzel Sanatlar Fakültesi,2006/10372 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Mimarlık Fakültesi ve 9.07.2007 tarih 2007/12481 Sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile de Sağlık Bilimleri Yüksek okulu kurulmuştur. 09.07.2007 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla onaylanarak, 04.08.2007 tarih ve 26300 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmış bulunan T.C. Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu’nun kuruluşu Yükseköğretim Kurulunca uygun görülmüş olup, 2007 yılı ÖSS Ek kontenjanıyla öğrenci alınmış, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Son olarak Yükseköğretim Genel Kurulunun 22.05.2008 tarihli kararıyla Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu eğitime açılarak 2008-2009 eğitim – öğretim döneminden itibaren eğitime başlamıştır.

Fakülteler
∼Fen Edebiyat Fakültesi
∼İşletme Fakültesi
∼Mühendislik Fakültesi
∼Mimarlık Fakültesi
∼Güzel Sanatlar Fakültesi
∼Konservatuvar

Yüksekokullar
∼Hemşirelik Yüksekokulu
∼Sağlık Bilimleri Yüksekokulu
∼Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
∼Meslek Yüksekokulu

Enstitüler
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü
∼Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Haliç Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Haliç Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Haliç Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Haliç Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Haliç Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Haliç Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Haliç Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Haliç Üniversitesi Burs İmkanları

-ÖSYS Bursu
-Derece Bursları
-Tercih Bursu
-Üniversite İçi Akademik Başarı Bursu
-Çalışma Bursu
-Mütevelli Heyet Bursu
-Kardeş Bursu
-Spor Bursu
-Engelli Bursu

Ayrıca Haliç Üniversitesi ile ilgili burs ve eğitim ücretleri için tıklayınız..

Haliç Üniversitesi Yurt İmkanları

Haliç Üniversitesi yurt dışından ve yurt içinden bir çok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Haliç Üniversitesi kampüslerinin etrafına konumlanmış çok sayıda özel kız ve erkek öğrenci yurtları mevcut.

Haliç Üniversitesi Kampüste Yaşam

–>Konferans Salonu
–>Kütüphane
–>Spor Salonu
–>Yemekhane
–>Üniversite İçi Ulaşım
–>Sağlık Merkezi
–>Banka
–>Otopark
–>Dans Salonu
–>Radyo Stüdyosu
–>Fotokopi Merkezi
–>Güvenlik
–>Kafeterya
–>Engelsiz Kampüs

Haliç Üniversitesi Konumu

Haliç Üniversitesi Adresi; Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No: 82 Beyoğlu – İSTANBUL

∼Merkeze(Kağıthane) 6 km (Araçla yaklaşık 14 dk)
∼İstanbul Havaalanına: 65  km (Araçla 57 dk)
∼İstanbul Esenler Otogarına yaklaşık 16 km (Araçla 23 dk)

 Haliç Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon:(0 212) 924 24 44
Fax:(0 212) 999 78 52
Web:http://www.halic.edu.tr/tr
E-posta: info@halic.edu.tr
Adres: Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No: 82 Beyoğlu – İSTANBUL

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2020 LGS kılavuzu yayımlandı! Meb LGS başvuru kılavuzu indir - Kalıcılık Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Bitirmek Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Teşvik Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Geçim Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Genişletme Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ekmek Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Dolgun Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Eksiltme Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Tövbekâr Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ayrılmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Mahpus Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Buharlaşmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Medar Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Çakışmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Soğutmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Çukurlaşmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Muhacir Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - İhtiyari Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Hitam Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - İtalyan Dili ve Edebiyatı 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - İletişim Tasarımı ve Medya 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Çalışma Ekonomisi ve Endüstri Taban Puanları 2020 ve Başarı Sıralamaları (ÖSYM) - Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik 2015 2016 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Bahçe Bitkileri 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Fransız Dili ve Edebiyatı 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Bitkisel Üretim ve Teknolojileri 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - İşletme Enformatiği Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Uluslararası İşletme Yönetimi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam