Gümrük İşletme Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Gümrük İşletme bölümü hangi üniversitelerde var, Gümrük İşletme bölümü iş olanakları,Gümrük İşletme bölümü taban puanları,Gümrük İşletme bölümü olan üniversiteler,Gümrük İşletme bölümü atamaları,Gümrük İşletme bölümü dersleri,Gümrük İşletme bölümü taban puanları,Gümrük İşletme bölümü kaç yıllık,Gümrük İşletme maaşları

Gümrük İşletme Bölümü Nedir?

Gümrük İşletme Bölümü, ülkenin sınırında yer alarak ülkeye yapılan tüm giriş ve çıkış işlemlerinden sorumlu olan gümrük mevzuatına uygun bir şekilde sınır kontrollerinin gerçekleştirilmesini, ürün alım ve satımlarının incelenmesini sağlayacak işinde uzman elemanlar yetiştirmeyi amaçlar.

Gümrük İşletme Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Gümrük İşletme bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Gümrük İşletme Bölümü Dersleri Nelerdir?

Aday öğrenciler;

Genel İşletme,
Genel Muhasebe,
Ticari İletişim,
Mikro İktisat,
Türk Dış Ticaret ve Uluslararası Pazarlama,
Gümrük Mevzuatı,
Türk Dış Ticaret Rejimi,
Uluslararası Taşıma ve Depolama,
Uluslararası Ekonomik Kuruluşlar,
Bilgisayarlı Gümrük İşlemleri,
Kaçakçılığın Önlenmesi ve İzlenmesi,
Uluslararası Ticaret Hukuku,
Lojistiğin Temelleri,
Gümrük İşletmeciliği,
Gibi birçok dersten 8 yarıyıllık eğitimleri süresince sorumlu olacaklardır.

Gümrük İşletme Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Gümrük işletme mezunu olan kişiler, ülkeye yapılan tüm giriş ve çıkış işlemlerini Gümrük mevzuatına bağlı olarak inceler. Gümrük işletme bölümü mezunlarının çalışabileceği başlıca diğer görevleri ise, gümrükler, üniversiteler, uluslararası ticaret şirketleri ve memurluklardır. Bu kişilere giderek ihtiyaç artıyor. Bu nedenle son zamanlarda pek çok öğrenci Gümrük İşletme bölümünü tercih ediyor.

Gümrük İşletme Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Gümrük işletme mezunları;

– Gümrük Müşaviri,
– Kambiyo Görevlisi,
– Gümrük Müfettişi,
– Sigortacı,
– Dış Ticaret Uzmanı,
Gibi unvanlarla çalışabilirler. Bu unvanlara sahip olan mezunlar ülkenin dört yanında yer alan gümrüklerde, uluslararası ihracat limanlarında, havalimanlarında, demiryollarında kendilerine çalışma alanı bulabilirler.

Gümrük İşletme Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Gümrük İşletme bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Gümrük İşletme Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Gümrük İşletme Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Gümrük İşletme Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Gümrük İşletme Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam