Grafik Tasarım Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Grafik Tasarım bölümü hangi üniversitelerde var, Grafik Tasarım bölümü iş olanakları,Grafik Tasarım bölümü taban puanları,Grafik Tasarım bölümü olan üniversiteler,Grafik Tasarım bölümü atamaları,Grafik Tasarım bölümü dersleri,Grafik Tasarım bölümü taban puanları,Grafik Tasarım bölümü kaç yıllık,Grafik Tasarım maaşları

Grafik Tasarım Bölümü Nedir?

Grafik Tasarım bölümü, öğrencilerine tam donanımlı ve dinamik bir eğitim ortamı sunmaktadır. Birinci yıl, temel tasarım stüdyosunun yanı sıra, sanat ve kültüre giriş, tasarım araçları ve teknikleri, desen ve dil derslerinden oluşur. İkinci yıl görsel iletişim, tipografi, fotoğraf ve bilgisayar programları üzerinde yoğunlaşır. Üçüncü yıl, öğrencilerin tasarım bilgisini geliştiren ve görsel tasarımın belirli alanlarına dair farkındalık kazanmalarını sağlayan ileri düzeyde derslerden oluşur. Bu yıldan itibaren, öğrenciler, sanat felsefesi, sanat yapıtının analizi, tasarım konuları gibi kuramsal derslerin yanı sıra, ana programı destekleyen ve zenginleştiren geniş bir yelpazeye yayılmış seçmeli dersler alırlar. Dördüncü yıl öğrencileri profesyonel hayata hazırlar ve onları tasarımda kendi ses ve yaklaşımlarını bulmak yolunda teşvik eder. Öğrenciler eğitimlerini kapsamlı bir bitirme projesi ve mezuniyet sergisiyle tamamlarlar.

Grafik Tasarım Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Grafik Tasarım bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Grafik Tasarım Bölümü Dersleri Nelerdir?

Grafik tasarım bölümü öğrencilerine ürün ve hizmetin doğru şekilde sunulması, görsel olarak ürünün ana hatlarının gösterilmesi ile ilgili dersler verilmektedir. Bu açıdan grafik tasarım bölümü içerisinde verilen dersler şu şekildedir;
– sanat tarihi,
– 2 boyutlu tasarım,
– 3 boyutlu tasarım,
– tipografi,
– reklam grafiği ve tasarıma giriş dersleri,
– web tasarımı,
– bilgisayarda tasarım programları,
– grafikte üretim teknikleri,
– renk kuramları.
Bu dersler grafik tasarım bölümü öğrencilerinin ana derslerini oluşturmaktadır. 4 yıllık bir eğitim süresi boyunca bu dersten haricinde o bölümü okuyan öğrenciler farklı dersleri de almaktadır.

Grafik Tasarım Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Grafik tasarım bölümünden mezun olan kişiler önce grafiker olarak kariyerlerine başlarlar. Genellikle grafik tasarım mezunu olan kişiler pek çok reklam ajansında ya da yayınevinde görev alabilirler.

Grafik Tasarım Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

4 senelik grafik tasarım eğitimi çerçevesinde alınan stüdyo ve teorik dersler öğrencileri çağdaş ve yaratıcı konsept tasarım üretme yolunda eğitmektedir. Bunun sonucu olarak öncelikle reklam ajansları ve Tasarım ofislerinde görev almak üzere; grafik tasarımcı, illustratör, fotoğrafçı, animasyoncu, web tasarımcısı, ambalaj tasarımcısı, yaratıcı yönetmen (creative director), yaratıcı strateji geliştirme (creative strategy planning) gibi iş olanakları bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra çeşitli medya kuruluşlarında (dergi, gazete, organizasyon, prodüksiyon şirketleri) çalışmak üzere video yapım ve editing, animasyon, fotoğraf, televizyon grafikleri gibi alanlarda iş bulabilmektedirler. Lisans eğitimimizde yer alan sanat ve tasarım teorik dersleri sayesinde kendini geliştiren öğrencilerimiz sanatsal aktivitelerde de boy göstermekte, akademik olarak devam edebilmekte ve küratörlük gibi sanat odaklı mesleklerde de var olabilmektedirler.

Grafik Tasarım Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Grafik Tasarım bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Grafik Tasarım Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Grafik Tasarım Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Grafik Tasarım Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Grafik Tasarım Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam