Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

...

Giyim Üretim Teknolojisi bölümü hangi üniversitelerde var, Giyim Üretim Teknolojisi bölümü iş olanakları,Giyim Üretim Teknolojisi bölümü taban puanları,Giyim Üretim Teknolojisi bölümü olan üniversiteler,Giyim Üretim Teknolojisi bölümü atamaları,Giyim Üretim Teknolojisi bölümü dersleri,Giyim Üretim Teknolojisi bölümü taban puanları,Giyim Üretim Teknolojisi bölümü kaç yıllık,Giyim Üretim Teknolojisi maaşları

Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Nedir?

Giyim Üretim Teknolojisi Programı’nın amacı; Tekstil ve Hazır Giyim Sektörüne hizmet edecek düzeyde genel tekstil ve hazır giyim bilgilerine sahip, ara kademede görev yapacak nitelikli elemanlar yetiştirmektedir.

Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Giyim Üretim Teknolojisi bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Kadın giysi kalıpları
– Kadın giysi ürerimi
– Temel sanat eğitimi
– Tekstil teknolojisi
– Giysi malzemeleri
– Giysi teknik çizimi
– Geometri
– Moda resmi ve illüstrasyonu
– Erkek giysi kalıp hazırlama teknikleri
– Giyim sanayi makineleri
– Çocuk giysi kalıpları
– İş giysi kalıpları
– Kostüm tasarımı ve üretimi
– Giysi aksesuarları

Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Modele ve ölçüye göre uygun olan kalıbı hazırlarlar. Kalıpları şablonlarlar. Kalıpları serilerler. Modele uygun malzeme tespiti yaparlar. Pastal planı hazırlarlar. Numune dikimi yaptırırlar.

Giyim Üretim Teknolojisi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Giyim Üretim Teknolojisi programını tamamlayan öğrenciler tüm hazır giyim-konfeksiyon sektöründe, firmaların model kalıp, kesimhane, kalite kontrol,yönetim, planlama, pazarlama, tasarım, arge-ürge gibi çeşitli departmanlarında, kamu kuruluşlarında tekniker olarak çalışabilirler, kendilerine ait moda-tasarım atölyesi açabilirler. Giyim üretim teknolojisi alanında meslekî eğitimini tamamlamış kişiler gelecek planlarını ülkemizle sınırlamak zorunda değildir. Kendini yenilemeyi bilen, yabancı dil konusunda yeterli kişiler, yurt dışında da branşıyla ilgili iş bulabilir ve yüksek standartlarda çalışma imkânına sahip olabilmektedir.

Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Giyim Üretim Teknolojisi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam