Gıda Teknolojisi (MYO) Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Gıda Teknolojisi bölümü hangi üniversitelerde var, Gıda Teknolojisi bölümü iş olanakları,Gıda Teknolojisi bölümü taban puanları,Gıda Teknolojisi bölümü olan üniversiteler,Gıda Teknolojisi bölümü atamaları,Gıda Teknolojisi bölümü dersleri,Gıda Teknolojisi bölümü taban puanları,Gıda Teknolojisi bölümü kaç yıllık,Gıda Teknolojisi maaşları

Gıda Teknolojisi Bölümü Nedir?

Gıda Teknolojisi programı; gıda hammaddesi işleyen küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerde üretim biriminin kalite kontrol ve üretim departmanlarında yöneticilere yardımcı olacak, ara insan gücü yetiştirmeyi veya kendi adına işyeri açıp çalıştırabilecek uzman kişiler yetiştirmeyi amaçlayan, gıdanın temel ilkelerinde ve konularında uygulama odaklı bir eğitim gerçekleştirerek gelişen teknolojilere uyum sağlayabilen bir yükseköğretim ön lisans programıdır.

Gıda Teknolojisi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Gıda Teknolojisi bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Gıda Teknolojisi Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Gıda Mikrobiyolojisi,
– Gıdalarda Temel İşlemler,
– Kimya,
– Ambalajlama,
– Hijyen ve Sanitasyon,
– Gıda Katkı Maddeleri,
– Alkollü ve Alkolsüz İçecekler Teknolojisi,
– Gıda Kimyası,
– Bitkisel Yağ Teknolojisi,
– Meyve ve Sebze Teknolojisi,

Gıda Teknolojisi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Gıda Teknikerleri, işini yaparken iş etiği kurallarına ve hijyen gibi önemli konulara dikkat etmelidir. Meslek hayatlarında ürün analizleri ve üretim ile ilgili organizasyonlara kadar birçok iş ile ilgilenirler. Gıda Teknikerliği meslek hayatlarının çoğunluğunu laboratuvarlarda geçirirler.

Gıda Teknolojisi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Gıda teknolojisi programı mezunlarına Ön lisans diploması ve Gıda Teknikeri Meslek unvanı verilmektedir.
Mezun öğrencilerimiz gıda sanayiinin her dalında gerek üretim gerekse laboratuvar bölümlerinde çalışabilmektedir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Orman Bakanlığı Kontrol Laboratuvarları, Hıfzıssıhha Enstitüsü, Tariş, Belediyeler, İl Sağlık Müdürlükleri gibi kamu kuruluşlarında ve özel sektöre bağlı gıda endüstrisinde yönetim, üretim ve laboratuvar alanlarında çalışabilmekte veya kendileri mandıra vb. işletmeler kurarak özel işyeri açabilmektedirler.

Gıda Teknolojisi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Gıda Teknolojisi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Gıda Teknolojisi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Gıda Teknolojisi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
DGS Biyokimya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Taban Puanları ve Kontenjanları 2022 ÖSYM - 2022 AÖF DGS Taban Puanları Kontenjanları ÖSYM - DGS Zootekni 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yönetim Bilişim Sistemleri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yerel Yönetimler 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya ve İletişim 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yeni Medya 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yazılım Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Veteriner 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları -
reklam