Gerontoloji Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Gerontoloji bölümü hangi üniversitelerde var, Gerontoloji bölümü iş olanakları,Gerontoloji bölümü taban puanları,Gerontoloji bölümü olan üniversiteler,Gerontoloji bölümü atamaları,Gerontoloji bölümü dersleri,Gerontoloji bölümü taban puanları,Gerontoloji bölümü kaç yıllık,Gerontoloji maaşları

Gerontoloji Bölümü Nedir?

İki aşamalı olan üniversite sınavının ilk aşamasından sayısal alanda yeterli puanı yapan öğrenciler gerontoloji bölümünü tercih edebilirler. Gerontoloji bölümü sayısal puan türünden öğrenci alır.

Gerontoloji Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Gerontoloji bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Gerontoloji Bölümü Dersleri Nelerdir?

Bölümünü tercih listesinde bulunduran aday öğrencileri;

– Anatomi ve Yaşlılık Fizyolojisi,
– Sosyolojik Yaşlanma Teorileri,
– Gerontolojiye Giriş,
– Sağlık Ekonomisi,
– Sosyal Hukuk,
– Ticaret, İşletme ve Vergi Hukuku,
– Kantitatif Araştırma Metodları,
– Sağlık Kurumları Yönetimi,
– Yaşlılıkta Eğitim,
– Türkiye ve Avrupa Sosyal Güvenlik Sistemi,
– Başta olmak üzere ve benzeri birçok dersten 4 yıllık eğitim süreleri boyunca başarılı olmak zorunda olacaklardır.

Gerontoloji Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Gerontoloji bölümü, yaşlılık bilimi olarak ta adlandırılmaktadır. Bu bölümün amacı yaşlı bireylerin daha konforlu yaşayabilmeleri için, olası sorunlarına çözümler üretebilecek meslek elemanları yetiştirmektir.

Gerontoloji Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Gerontoloji bölümü iş olanakları ve iş imkanı bakımından geniş alana yayılmış olan bölümlerden biridir. Gerontoloji bölümünden mezun olan bir gerontolog yaşlı bakım merkezlerinde, hastanelerde, huzurevlerinde, hastanelerdeki geriatri servislerinde, sağlık otellerinin dahil olduğu turizm sektöründe ve hatta emeklilik sigortaları açısından bankalarda dahi yaşlı kimselerin bulunduğu tüm alanlarda çalışabilirler. Oldukça geniş ve rahat iş imkanına sahip olan bölümlerden biridir.

Gerontoloji Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Gerontoloji bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Gerontoloji Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Gerontoloji Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Gerontoloji Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Gerontoloji Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - KYK Yurt Ücreti ve Depozito Ne Kadar 2020 2021 - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - İzmir Tınaztepe Üniversitesi Eğitim ve Burs Ücretleri 2020 -