Gerontoloji Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Gerontoloji Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Gerontoloji bölümü hangi üniversitelerde var, Gerontoloji bölümü iş olanakları,Gerontoloji bölümü taban puanları,Gerontoloji bölümü olan üniversiteler,Gerontoloji bölümü atamaları,Gerontoloji bölümü dersleri,Gerontoloji bölümü taban puanları,Gerontoloji bölümü kaç yıllık,Gerontoloji maaşları

Gerontoloji Bölümü Nedir?

İki aşamalı olan üniversite sınavının ilk aşamasından sayısal alanda yeterli puanı yapan öğrenciler gerontoloji bölümünü tercih edebilirler. Gerontoloji bölümü sayısal puan türünden öğrenci alır.

Gerontoloji Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Gerontoloji bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Gerontoloji Bölümü Dersleri Nelerdir?

Bölümünü tercih listesinde bulunduran aday öğrencileri;

– Anatomi ve Yaşlılık Fizyolojisi,
– Sosyolojik Yaşlanma Teorileri,
– Gerontolojiye Giriş,
– Sağlık Ekonomisi,
– Sosyal Hukuk,
– Ticaret, İşletme ve Vergi Hukuku,
– Kantitatif Araştırma Metodları,
– Sağlık Kurumları Yönetimi,
– Yaşlılıkta Eğitim,
– Türkiye ve Avrupa Sosyal Güvenlik Sistemi,
– Başta olmak üzere ve benzeri birçok dersten 4 yıllık eğitim süreleri boyunca başarılı olmak zorunda olacaklardır.

Gerontoloji Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Gerontoloji bölümü, yaşlılık bilimi olarak ta adlandırılmaktadır. Bu bölümün amacı yaşlı bireylerin daha konforlu yaşayabilmeleri için, olası sorunlarına çözümler üretebilecek meslek elemanları yetiştirmektir.

Gerontoloji Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Gerontoloji bölümü iş olanakları ve iş imkanı bakımından geniş alana yayılmış olan bölümlerden biridir. Gerontoloji bölümünden mezun olan bir gerontolog yaşlı bakım merkezlerinde, hastanelerde, huzurevlerinde, hastanelerdeki geriatri servislerinde, sağlık otellerinin dahil olduğu turizm sektöründe ve hatta emeklilik sigortaları açısından bankalarda dahi yaşlı kimselerin bulunduğu tüm alanlarda çalışabilirler. Oldukça geniş ve rahat iş imkanına sahip olan bölümlerden biridir.

Gerontoloji Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Gerontoloji bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Gerontoloji Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Gerontoloji Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Gerontoloji Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Gerontoloji Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam