Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Gemi ve Yat Tasarımı bölümü hangi üniversitelerde var, Gemi ve Yat Tasarımı bölümü iş olanakları,Gemi ve Yat Tasarımı bölümü taban puanları,Gemi ve Yat Tasarımı bölümü olan üniversiteler,Gemi ve Yat Tasarımı bölümü atamaları,Gemi ve Yat Tasarımı bölümü dersleri,Gemi ve Yat Tasarımı bölümü taban puanları,Gemi ve Yat Tasarımı bölümü kaç yıllık,Gemi ve Yat Tasarımı maaşları

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Nedir?

Dünyadaki yat inşaatı sektörü, gittikçe genişleyen yapısı ile büyük çapta araştırma-geliştirme ve yatırım faaliyetlerinde bulunmakta, bu gelişmeler, denizci ülkelerin ekonomisine getirdiği yüksek katma değerler yanında, ülkeler için önemli prestij kazançları da sağlamaktadır. Gemi ve Yat Tasarımı’nın öne çıkan özelliği, bir denizcilik programı olmasıdır. Böylelikle, ortak çalışma alanları dikkate alındığında, sivil ve askeri, bütün denizcilik programlarıyla aynı ailenin doğal bir üyesidir. Elementer düzeyde mühendislik bilgisinin verildiği programın çalışma ve etkinlik alanı, gemi ve yatların yanında styling ve iç mekan tasarımının lider rollere soyunduğu deniz araçlarının tümünü kapsamaktadır. Bölüm bu alanda ihtiyaç duyulan yat tasarımcılarını yetiştirmeyi amaçlar.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Gemi ve Yat Tasarımı bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Dersleri Nelerdir?

Temel mühendislik ve denizcilik (gemi geometrisi, gemi teorisi, gemi elemanları, tesisat ve makine elemanları, statik-mukavemet, temel denizcilik eğitimi, yelken eğitimi vb.), tasarım dersleri (stüdyo, iç mekan stüdyosu, mobilya konstrüksiyonu, malzeme, üretim teknikleri vb.) ve pazarlama (tasarım ekonomisi, ürün konumlandırma teknikleri) dersleri.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İş imkanları başlığından da anlayacağınız üzere Gemi ve Yat Tasarımı mezunları farklı kurum ve kuruluşlarda görev alabilmektedir.

Gemi ve Yat Tasarımı Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Gemi ve yat tasarımı ofisleri, gemi mühendisliği ofisleri, üniversitelerin ilgili bölümlerinde akademik kariyer olanağı, atelye ve tersaneler, yelken okulları ve marinalar, denizcilikle ilgili çeşitli resmi, özel, sivil ve askeri kurum ve kuruluşlar. Bunun yanında ve ikinci planda, mimarlık, iç mimarlık ve özellikle endüstriyel tasarım gibi alanlar. En uluslararası tasarım disiplini olup, yurt içi ve dışında iş bulma olanakları geniştir.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Gemi ve Yat Tasarımı bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Gemi ve Yat Tasarımı Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - KYK Yurt Ücreti ve Depozito Ne Kadar 2020 2021 - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - İzmir Tınaztepe Üniversitesi Eğitim ve Burs Ücretleri 2020 -