Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Gemi ve Yat Tasarımı bölümü hangi üniversitelerde var, Gemi ve Yat Tasarımı bölümü iş olanakları,Gemi ve Yat Tasarımı bölümü taban puanları,Gemi ve Yat Tasarımı bölümü olan üniversiteler,Gemi ve Yat Tasarımı bölümü atamaları,Gemi ve Yat Tasarımı bölümü dersleri,Gemi ve Yat Tasarımı bölümü taban puanları,Gemi ve Yat Tasarımı bölümü kaç yıllık,Gemi ve Yat Tasarımı maaşları

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Nedir?

Dünyadaki yat inşaatı sektörü, gittikçe genişleyen yapısı ile büyük çapta araştırma-geliştirme ve yatırım faaliyetlerinde bulunmakta, bu gelişmeler, denizci ülkelerin ekonomisine getirdiği yüksek katma değerler yanında, ülkeler için önemli prestij kazançları da sağlamaktadır. Gemi ve Yat Tasarımı’nın öne çıkan özelliği, bir denizcilik programı olmasıdır. Böylelikle, ortak çalışma alanları dikkate alındığında, sivil ve askeri, bütün denizcilik programlarıyla aynı ailenin doğal bir üyesidir. Elementer düzeyde mühendislik bilgisinin verildiği programın çalışma ve etkinlik alanı, gemi ve yatların yanında styling ve iç mekan tasarımının lider rollere soyunduğu deniz araçlarının tümünü kapsamaktadır. Bölüm bu alanda ihtiyaç duyulan yat tasarımcılarını yetiştirmeyi amaçlar.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Gemi ve Yat Tasarımı bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Dersleri Nelerdir?

Temel mühendislik ve denizcilik (gemi geometrisi, gemi teorisi, gemi elemanları, tesisat ve makine elemanları, statik-mukavemet, temel denizcilik eğitimi, yelken eğitimi vb.), tasarım dersleri (stüdyo, iç mekan stüdyosu, mobilya konstrüksiyonu, malzeme, üretim teknikleri vb.) ve pazarlama (tasarım ekonomisi, ürün konumlandırma teknikleri) dersleri.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İş imkanları başlığından da anlayacağınız üzere Gemi ve Yat Tasarımı mezunları farklı kurum ve kuruluşlarda görev alabilmektedir.

Gemi ve Yat Tasarımı Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Gemi ve yat tasarımı ofisleri, gemi mühendisliği ofisleri, üniversitelerin ilgili bölümlerinde akademik kariyer olanağı, atelye ve tersaneler, yelken okulları ve marinalar, denizcilikle ilgili çeşitli resmi, özel, sivil ve askeri kurum ve kuruluşlar. Bunun yanında ve ikinci planda, mimarlık, iç mimarlık ve özellikle endüstriyel tasarım gibi alanlar. En uluslararası tasarım disiplini olup, yurt içi ve dışında iş bulma olanakları geniştir.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Gemi ve Yat Tasarımı bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Gemi ve Yat Tasarımı Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam