Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü hangi üniversitelerde var, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü iş olanakları,Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü taban puanları,Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü olan üniversiteler,Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü atamaları,Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü dersleri,Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü taban puanları,Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü kaç yıllık,Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği maaşları

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Nedir?

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü birçok mühendislik türünü bünyesinde bulunduran geniş kapsamlı bir lisans eğitimdir. Gemicilik sektörü içerisinde bulunan bütün deniz araçlarının ve yapılarının tasarımı ve planlaması başlıca odaklandıkları konulardandır.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Genel Kimya,
– İleri Matematik,
– Termodinamik,
– Deniz Suyu Kimyası,
– Mühendislik Tasarımına Giriş,
– Akışkanlar Mekaniği,
– Deniz ve İş Hukuku,
– Gemi Sevki,
– Dinamik,
– Mukavemet
Başta olmak üzere, birçok dersten eğitim süreleri boyunca sorumlu olurlar.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Genel olarak gemi ve deniz teknolojisi mühendisi bölümü bireyler deniz taşıtları ve deniz yapılarını planlama, projelendirme, testler, analiz etme, uygulama, raporlar çıkartma başlıca görevlerinden bazıları olmaktadır.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisi kişiler, mezun olduktan sonra meslek hayatlarında özel sektör ve kamu sektörü içerisinde kendilerine yer bulabilme şansına sahiptirler. Mezun bireylerin büyük bir çoğunluğu iş hayatlarına tersanelerde veya özel deniz taşıma şirketlerinde devam etmeyi tercih etmektedirler.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -
reklam