Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü hangi üniversitelerde var, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü iş olanakları,Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü taban puanları,Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü olan üniversiteler,Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü atamaları,Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü dersleri,Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü taban puanları,Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü kaç yıllık,Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği maaşları

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Nedir?

Gemi makineleri işletme mühendisliği üniversitelerin denizcilik fakültelerinde bulunan bir bölümdür. Bazı üniversitelerde de makine fakültesinde bulunur. 4 yıllık bir lisans eğitimidir. Açıköğretim okuyanlar ÖSYM’nin şartlarını taşıdığı takdirde bu bölüme geçebilir. 2 yıllık ilgili programların önlisans mezunları da DGS ile eğitimlerini 4 yıla tamamlayabilir. Bu geçişler için gerekli şartlar ÖSYM’nin kılavuzunda ayrıntılı olarak belirtilir.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Tersanecilik dersleri
– Temel Mühendislik dersleri
– İleri fizik
– İleri matematik
– Ulusal ve uluslar arası denizcilik faaliyetleri
– Gemi geometrisi
– Gemi hidrodinamiği
– Gemi elektriği
– Gemi direnci
– Gemi deniz yapı mukavemeti
– Bilgisayar çizimleri
Bu alanların yanı sıra Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olmak için staj programlarının ve bitirme projelerinin de tamamlanması gerekmektedir. Projelerin tamamlanmaması halinde tüm ders kredileri tamamlanmış olsa da mezuniyet için yeterli olmamaktadır.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Bölümü bitirenler gemi makineleri işletme mühendisi olarak görev yapar. Ulaştırma Bakanlığında, denizcilik işletmelerinde, gemilere parça üreten fabrikalarda, tersanelerde çalışabilirler. Ayrıca gemi alım satımı yapan şirketlerde yer alabilirler. Gemicilikle ilgili özel mühendislik bürolarında bulunabilirler. Yüksek lisans ve doktora yapmaları halinde üniversitelerde akademisyen olabilirler.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Mezunlar, denizcilik şirketlerinde genel müdürlük, işletme müdürlüğü, teknik müdürlük, makine enspektörlüğü gibi görevlerde üstlenebilmektedir. Bunların yanı sıra, deniz tecrübesinin ardından klas kuruluşları, tersaneler, sigorta teknik hizmetleri, gemi tamir bakım onarım hizmetleri operatörlüğü ve yöneticilikleri de yapabilmektedirler.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - KYK Yurt Ücreti ve Depozito Ne Kadar 2020 2021 - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - İzmir Tınaztepe Üniversitesi Eğitim ve Burs Ücretleri 2020 -