Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü hangi üniversitelerde var, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü iş olanakları,Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü taban puanları,Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü olan üniversiteler,Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü atamaları,Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü dersleri,Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü taban puanları,Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü kaç yıllık,Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği maaşları

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Nedir?

Gemi makineleri işletme mühendisliği üniversitelerin denizcilik fakültelerinde bulunan bir bölümdür. Bazı üniversitelerde de makine fakültesinde bulunur. 4 yıllık bir lisans eğitimidir. Açıköğretim okuyanlar ÖSYM’nin şartlarını taşıdığı takdirde bu bölüme geçebilir. 2 yıllık ilgili programların önlisans mezunları da DGS ile eğitimlerini 4 yıla tamamlayabilir. Bu geçişler için gerekli şartlar ÖSYM’nin kılavuzunda ayrıntılı olarak belirtilir.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Tersanecilik dersleri
– Temel Mühendislik dersleri
– İleri fizik
– İleri matematik
– Ulusal ve uluslar arası denizcilik faaliyetleri
– Gemi geometrisi
– Gemi hidrodinamiği
– Gemi elektriği
– Gemi direnci
– Gemi deniz yapı mukavemeti
– Bilgisayar çizimleri
Bu alanların yanı sıra Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olmak için staj programlarının ve bitirme projelerinin de tamamlanması gerekmektedir. Projelerin tamamlanmaması halinde tüm ders kredileri tamamlanmış olsa da mezuniyet için yeterli olmamaktadır.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Bölümü bitirenler gemi makineleri işletme mühendisi olarak görev yapar. Ulaştırma Bakanlığında, denizcilik işletmelerinde, gemilere parça üreten fabrikalarda, tersanelerde çalışabilirler. Ayrıca gemi alım satımı yapan şirketlerde yer alabilirler. Gemicilikle ilgili özel mühendislik bürolarında bulunabilirler. Yüksek lisans ve doktora yapmaları halinde üniversitelerde akademisyen olabilirler.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Mezunlar, denizcilik şirketlerinde genel müdürlük, işletme müdürlüğü, teknik müdürlük, makine enspektörlüğü gibi görevlerde üstlenebilmektedir. Bunların yanı sıra, deniz tecrübesinin ardından klas kuruluşları, tersaneler, sigorta teknik hizmetleri, gemi tamir bakım onarım hizmetleri operatörlüğü ve yöneticilikleri de yapabilmektedirler.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam