Geleneksel El Sanatları Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Geleneksel El Sanatları Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Geleneksel El Sanatları bölümü hangi üniversitelerde var, Geleneksel El Sanatları bölümü iş olanakları,Geleneksel El Sanatları bölümü taban puanları,Geleneksel El Sanatları bölümü olan üniversiteler,Geleneksel El Sanatları bölümü atamaları,Geleneksel El Sanatları bölümü dersleri,Geleneksel El Sanatları bölümü taban puanları,Geleneksel El Sanatları bölümü kaç yıllık,Geleneksel El Sanatları maaşları

Geleneksel El Sanatları Bölümü Nedir?

Geleneksel El Sanatları bölümü; Anadolu’da geçmişten günümüze kadar sürdürülen çeşitli el sanatlarını icra ederek gelecek nesillere aktarabilecek; geleneksel el sanatlarını modern dünya ile bütünleştirerek en iyi şekilde icra edecek sanatçılar yetiştiren bir önlisans programıdır.

Geleneksel El Sanatları Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Geleneksel El Sanatları bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Geleneksel El Sanatları Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Temel Tasarım,
– Geleneksel Türk Desenleri,
– Dekoratif Süs Eşya Yapımı,
– Sanat Tarihi
– Seramik,
– Ebru,
– Dekoratif Yüzey Boyama,
– Hat,
– Minyatür,
– Güzel Sanatlar ve Estetik Bilgisi,

Başta olmak üzere ve birçok dersten 2 yıllık eğitim süreleri boyunca sorumlu olacaklardır.

Geleneksel El Sanatları Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Geleneksel el sanatları programını bitirenlere “Geleneksel El Sanatları Teknikeri” ünvanı verilir. Geleneksel el sanatları teknikeri çalıştığı kurumda yapılacak iş için gerekli malzemenin alınmasını sağlar, çalışacak elemanların niteliklerinin, sayılarının belirlenmesinde ve çalışma programının hazırlanmasında restorasyon mimarına, iç mimara yardımcı olur. Çalışmaların plana uygun olarak yürütülmesini sağlar. Uygulamaları bizzat yapar veya yaptırır.

Geleneksel El Sanatları Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Milli Saraylar, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kültür Bakanlığının ilgili birimlerinde; yörede ve ülkedeki konuyla ilgili özel atölyelerde bulma imkânları vardır. Mezunlar ayrıca kendi özel atölyelerini kurarak piyasada çalışabilirler.

Geleneksel El Sanatları Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Geleneksel El Sanatları Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Geleneksel El Sanatları Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Geleneksel El Sanatları Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam