Film Tasarımı ve Yönetimi Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Film Tasarımı ve Yönetimi bölümü hangi üniversitelerde var, Film Tasarımı ve Yönetimi bölümü iş olanakları,Film Tasarımı ve Yönetimi bölümü taban puanları,Film Tasarımı ve Yönetimi bölümü olan üniversiteler,Film Tasarımı ve Yönetimi bölümü atamaları,Film Tasarımı ve Yönetimi bölümü dersleri,Film Tasarımı ve Yönetimi bölümü taban puanları,Film Tasarımı ve Yönetimi bölümü kaç yıllık,Film Tasarımı ve Yönetimi maaşları

Film Tasarımı ve Yönetimi Bölümü Nedir?

Film Tasarımı ve Yönetimi bölümünün en ayırt edici en önemli özelliği, sadece sinema ve dizi filmler üzerine yoğunlaşmış bir eğitim programı sunması ve yüzde 90’ının uygulamalı derslerden oluşmasıdır. İnanıyoruz ki sinema da diğer tüm sanatlar gibi ancak yapılarak öğrenilebilir. Öğrencilerimiz Senaryo Yazarlığı, Yapımcılık, Yönetmenlik, Görüntü Yönetmenliği ve Kurguculuk alanlarında uzmanlaşır.

Film Tasarımı ve Yönetimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Film Tasarımı ve Yönetimi bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Film Tasarımı ve Yönetimi Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Sinema Dili,
– Senaryo Yazımına Giriş,
– Türk Sinema Tarihi,
– Temel Fotoğraf,
– Temel Bilgisayar Grafiği,
– Uygulamalı Medya Estetiği,
– Çağdaş Sinema Tartışmaları,
– Yaratıcılıkta Disiplinlerarasılık ve Yaratıcı Drama,
– Senaryo Tasarımı,
– Görüntü Tasarımı,
– Kurgu Tasarımı,
– Yönetim Tasarımı,
– Yapım Tasarımı,
– Sinema Sosyolojisi.

Film Tasarımı ve Yönetimi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Senarist, Yapımcı, Yönetmen, Kurgucu, Görüntü Yönetmeni  olarak görev alabilirler.

Film Tasarımı ve Yönetimi Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Dört yıl boyunca aldıkları eğitimleri boyunca öğrencilerimizin, sadece sinema alanında gerekli bilgi ve becerileri edinmeleri değil, sektördeki çalışma hayatları boyunca ihtiyaç duyacakları iş etiği, ekip çalışması, liderlik, insan ilişkileri ve iletişim becerilerinin de sektörde başarılı olabilmek için ihtiyaç duyacakları düzeyde geliştirilmesine çalışılmaktadır.

Böyle bir eğitim sürecinden geçen mezunlar kendi uzmanlık alanlarında Türk sinema ve dizi sektöründe rahatlıkla iş bulabilmektedirler.

Film Tasarımı ve Yönetimi Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Film Tasarımı ve Yönetimi bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Film Tasarımı ve Yönetimi Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Film Tasarımı ve Yönetimi Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Film Tasarımı ve Yönetimi Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Film Tasarımı ve Yönetimi Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2022 TYT Konuları ve Soru Dağılımları - 2022 TYT Konuları ve TYT Soru Dağılımı, ÖSYM, YÖK, MEB - 2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2022 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2022 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - KYK Yurt Ücreti ve Depozito Ne Kadar 2020 2021 - 2021 DGS Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2021 LGS Tercihleri Nasıl Yapılır - 2021 LGS tercih başvuruları başladı - İstanbul Liseleri 2021 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Lise Taban Puanları 2021 Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB - Ankara Liseleri Taban Puanları,Yüzdelik Dilimleri 2021 LGS-MEB - 2021 DGS sınav giriş yerleri açıklandı - İzmir Tınaztepe Üniversitesi Eğitim ve Burs Ücretleri 2021 2022 -