Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

...

Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var, Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü iş olanakları,Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü taban puanları,Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler,Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü atamaları,Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü dersleri,Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü taban puanları,Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü kaç yıllık,Felsefe Grubu Öğretmenliği maaşları

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Bu bölümde orta öğretim kurumlarında felsefe gurubu derslerini verebilecek öğretmenler yetiştirme amacına yönelik eğitim ve araştırma yapılmaktadır. Felsefe grubu öğretmenleri liselerde psikoloji, sosyoloji, felsefe ve mantık derslerine girerler. Mezunları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kura ile atanırlar.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Eğitim bilimine giriş,
– Sosyolojiye Giriş,
– Gelişim psikolojisi,
– Felsefeye Giriş,
– Klasik Mantık,
– Çocuk için Felsefe,
– Program geliştirme ve öğretim,
– Kurumlar Sosyolojisi,
– Düşünme Eğitimi,
Başta olmak üzere, birçok dersten 4 yıl boyunca sorumlu olacaklardır.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Felsefe grubu öğretmenliği bölümünden mezun olan kişiler çeşitli eğitim kurumlarında ve okullarda görev yapabilirler. Bunun yanı sıra felsefe grubu öğretmenliğinden mezun olan kişiler akademik alanda kariyerlerine devam edebilecekleri gibi özel dersler de verebilirler.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Felsefe grubu öğretmenleri, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı lise ve dengi okullarda, özel eğitim kurumlarında, felsefe grubu öğretmeni olarak çalışmaktadırlar.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Felsefe Grubu Öğretmenliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı - 2022 LGS sonuçları açıklandı - Öğrenci affından kimler yararlanacak? Öğrenci affı teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. - Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - İzmir Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - İstanbul Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - Isparta Fen Liseleri Yüzdelik Dilimleri 2022 (Son 3 Yıl) - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri -
reklam