Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var, Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü iş olanakları,Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü taban puanları,Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler,Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü atamaları,Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü dersleri,Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü taban puanları,Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü kaç yıllık,Felsefe Grubu Öğretmenliği maaşları

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Nedir?

Bu bölümde orta öğretim kurumlarında felsefe gurubu derslerini verebilecek öğretmenler yetiştirme amacına yönelik eğitim ve araştırma yapılmaktadır. Felsefe grubu öğretmenleri liselerde psikoloji, sosyoloji, felsefe ve mantık derslerine girerler. Mezunları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kura ile atanırlar.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Eğitim bilimine giriş,
– Sosyolojiye Giriş,
– Gelişim psikolojisi,
– Felsefeye Giriş,
– Klasik Mantık,
– Çocuk için Felsefe,
– Program geliştirme ve öğretim,
– Kurumlar Sosyolojisi,
– Düşünme Eğitimi,
Başta olmak üzere, birçok dersten 4 yıl boyunca sorumlu olacaklardır.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Felsefe grubu öğretmenliği bölümünden mezun olan kişiler çeşitli eğitim kurumlarında ve okullarda görev yapabilirler. Bunun yanı sıra felsefe grubu öğretmenliğinden mezun olan kişiler akademik alanda kariyerlerine devam edebilecekleri gibi özel dersler de verebilirler.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Felsefe grubu öğretmenleri, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı lise ve dengi okullarda, özel eğitim kurumlarında, felsefe grubu öğretmeni olarak çalışmaktadırlar.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Felsefe Grubu Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Felsefe Grubu Öğretmenliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Üniversite YKS (TYT-AYT) Tercih Kılavuzu Yayımlandı - 2021 Üniversite YKS TYT-AYT Tercih Kılavuzu - 2021 YKS Puanların dağılımları ne oldu - 2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden? - YKS Tercihleri 5-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak - 2021 YKS Sonuçları Açıklandı - 2021 LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Tıp Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Psikoloji Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Diş Hekimliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Bilgisayar Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Hemşirelik Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Eczacılık Fakültesi Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Yazılım Mühendisliği Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 - Mimarlık Özel Üniversite Ücretleri ve Taban Puanları 2021 2022 -