Evde Hasta Bakımı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Evde Hasta Bakımı Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Evde Hasta Bakımı bölümü hangi üniversitelerde var, Evde Hasta Bakımı bölümü iş olanakları,Evde Hasta Bakımı bölümü taban puanları,Evde Hasta Bakımı bölümü olan üniversiteler,Evde Hasta Bakımı bölümü atamaları,Evde Hasta Bakımı bölümü dersleri,Evde Hasta Bakımı bölümü taban puanları,Evde Hasta Bakımı bölümü kaç yıllık,Evde Hasta Bakımı maaşları

Evde Hasta Bakımı Bölümü Nedir?

Hastaları yalnızca tedavi edici değil, aynı zamanda koruyucu, destekleyici ve rehabilite edici sağlık ve sosyal hizmetlere ihtiyaç duyulmaktadır. Evde Hasta Bakımı programı da bu ihtiyaca bağlı olarak artan talebi karşılamak amacıyla kurulmuştur.

Evde hasta bakımı esas olarak bireyin gereksinimlerinin evinde karşılanmasını kapsamaktadır. Bireylerin ailelerinden ve sosyal çevrelerinden ayrılmadan, ihtiyaç duydukları sağlık ve bakım hizmetlerine ulaşmalarını sağlayarak yaşam kalitelerini yükseltmeyi hedeflemektedir. Evde hasta bakımın kapsamı bireyin gereksinimleri doğrultusunda değişiklik göstermektedir.

Evde Hasta Bakımı Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Evde Hasta Bakımı bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Evde Hasta Bakımı Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Hasta Bakım İlke ve Uygulamaları
– Hastalıklar Bilgisi
– Anatomi
– Fizyoloji
– Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı
– Psikiyatri
– Farmakoloji
– Bulaşıcı Hastalıklar
– Yabancı Dil
– Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi
– Sağlık Eğitimi
– Meşguliyet Terapisi
– İlkyardım
– Türk Dili ve Edebiyatı
– Kişiler Arası İlişkiler
– Sağlık Yönetimi
– Halk Sağlığı

Evde Hasta Bakımı Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Bakım ve tedavisini üstleneceği hasta hakkında gerekli bilgiyi toplar. Hastanın genel sağlık durumunu belirler ve buna uygun bakım ve tedavi uygulamalarını seçer. Yaptığı tüm bakım ve tedavi uygulamaları ile ilgili kayıtlar tutar, gerektiğinde hastanın doktoru ile bu bilgileri paylaşır. Hastanın yaşamını sürdürdüğü alanı düzenler ve bu alanın daima temiz olmasını sağlar. Hastaya nasıl yaklaşılması gerektiği, nelerin yedirilip nelerin yedirilmemesi gerektiği ve benzeri konularda hasta yakınlarını bilgilendirir. Bakım ve tedavide kullandığı alet ve cihazların hijyenine dikkat eder. İş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyar. Hastanın kullandığı ilaçlar hakkında hastayı ve hasta yakınlarını bilgilendirir.

Evde Hasta Bakımı Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Hasta bakım hizmetlerinin yürütüldüğü Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, belediyeler, hastaneler, sivil toplum kuruluşları ve özel kurumlarda yürütülen huzurevleri, yaşlı bakımevleri, güçsüzler yurdu, yaşlı için gündüz merkezleri, sağlık birimlerindeki hastaya yönelik uygulamalar, evde bakım hizmetleri, hastanın evini düzenleme, korumalı meskenler v.b. uzman gözetiminde çalışabilirler.

Evde Hasta Bakımı Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Evde Hasta Bakımı Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Evde Hasta Bakımı Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Evde Hasta Bakımı Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın İzle 2022 - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam