Reklam
Reklam
reklam

Eskişehir Teknik Üniversitesi Hakkında Bilgi


Eskişehir Teknik Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Eskişehir Teknik Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Eskişehir Teknik Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Eskişehir Teknik Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Eskişehir

Kuruluş Yılı :2018

Rektör: Tuncay DÖĞEROĞLU

18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 7141 sayılı Kanunla kurulan Eskişehir Teknik Üniversitesi, bilim, kültür aynı zamanda da bir gençlik kenti olarak nitelenen Eskişehir’in merkezinde yer alan 2 kampüsünde 5 Fakülte (Lisans Düzeyi), 2 Meslek Yüksekokulu (Önlisans Düzeyi), 3 Enstitüye (1’i Lisansüstü ve Doktora Düzeyi) ev sahipliği yapmaktadır.

Eskişehir Teknik Üniversitesi, en son teknolojik olanaklarla donatılmış bölümlerinde, her biri alanında en iyisi olmaya çalışan ve tüm zamanını öğrencileriyle paylaşan geniş öğretim kadrosuyla öğrencilerini, yaratıcı ve dinamik eğitim ortamlarında geleceğin en iyileri olarak hazırlamak üzere çalışmaktadır. Eskişehir Teknik Üniversitesinin güvenli ve çağdaş kampüslerinde bir öğrenci için gerekli olan hemen hemen her olanak bulunmaktadır.

Teknolojik ve bilimsel gelişmelerin izlenmesi, geleceğin şekillenmesinde etkin olacak bireyler yetiştirilmesi ve yaşam boyu öğrenmeye odaklanılarak tüm halkı eğitim sürecine dahil etme girişimleriyle övünç duyduğumuz Eskişehir Teknik Üniversitesi dünyaya kucak açmaktadır.

Fakülteler
∼Fen Fakültesi
∼Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
∼Havacılık ve Uzay Bilimleri
∼Mühendislik Fakültesi

Enstitüler
∼Lisanüstü Eğitim Enstitüsü
∼Ulaştırma Bilimleri Enstitüsü
∼Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü

Meslek Yüksekokulları
∼Porsuk Meslek Yüksekokulu
∼Ulaştırma Meslek Yüksekokulu

Eskişehir Teknik Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Eskişehir Teknik Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Eskişehir Teknik Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Eskişehir Teknik Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Eskişehir Teknik Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Eskişehir Teknik Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Eskişehir Teknik Üniversitesi Burs İmkanları

-Milli Teknoloji Burs Programı Başvuruları
-Finlandiya 10 Adet Doktora Düzeyinde Araştırma Bursu
-Akademik Yılı Macaristan Devlet Burs Programı (Stipendium Hungaricum)
-Hükûmet Bursları

Eskişehir Teknik Üniversitesi Yurt İmkanları

Eskişehir Teknik Üniversitesi kampüsü içinde, yakınında ve ilçelerde bulunan; Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait; yurtlar bulunmaktadır.
Eskişehir Teknik Üniversitesi, kampüsüyle öğrencilerine yüksek standartlarda sosyal ve kültürel yaşam alanları sunmaktadır.

Eskişehir Teknik Üniversitesi etrafına konumlanmış çok sayıda özel kız ve erkek öğrenci yurtları mevcut. Bu özel yurtların arasında kriterlerinize ve bütçenize uygun bir çok öğrenci yurdu ve öğrenci apartı bulunmaktadır.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Kampüste Yaşam

–>Sosyal ve Kültürel Tesisler
–>Spor Tesisleri
–>Öğrenci Kulüpleri
–>Beslenme Olanaklar
–>Tıbbi Olanaklar
–>Engelli Öğrenci Olanakları
–>Öğrenim Olanakları

12.330 m2 alana yayılmış olan Merkez Kütüphanede, öğrenciler kendi çalışma biçimlerine uygun ortamlarda çalışabilmektedir. Öğrenciler, Anadolu Üniversitesinin Yunus Emre Kampüsünde bulunan sinema, tiyatro, konser ve sergi salonlarında kültürel ve sanatsal etkinlikleri kolayca izleyebilmektedir.

Aynı zamanda öğrenciler sanatçılarla yapılan söyleşilere ve etkinliklere katılabilme, Anadolu Üniversitesinin Yunus Emre Kampüsünde bulunan yarı olimpik yüzme havuzunda, uluslararası standartlarda yapılmış spor salonlarında, tenis kortlarında, yeşil sahalarda her tür sporu yapabilme olanağını bulurken boş zamanlarını da en iyi şekilde değerlendirebilmektedir. Üniversite tarafından öğrenciler için öğlen yemek servisi de sunulmaktadır.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Konumu

Eskişehir Teknik Üniversitesi Adresi;Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül Kampüsü 26555 Tepebaşı / ESKİŞEHİR

∼Merkeze 5 km (Araçla yaklaşık 16 dk)
∼Eskişehir Havaalanına: 125  km (Araçla 1 saat 32 dk)
∼Eskişehir Otogarına yaklaşık 3 km (Araçla 7 dk)

 Eskişehir Teknik Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: +90 222 321 35 50
Fax:+90 222 211 59 01
Web: https://www.eskisehir.edu.tr/
E-posta: gensek@eskisehir.edu.tr
Adres:Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül Kampüsü 26555 Tepebaşı / ESKİŞEHİR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onar-onar Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - On yedi saat mi Onyedisaat mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - On sekiz saat mi Onsekizsaat mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - On dokuz saat mi Ondokuzsaat mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - On altı saat mi Onaltısaat mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Onun-da Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ola-gelen Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Osmanlı İmparatorluğu mu yoksa Osmanlı imparatorluğu mu? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Olur-olmaz Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Otobiyografi mi yoksa Otobiyogrofi mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Omuz-omuza Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Oldum-olası Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Otoriteli mi yoksa Otoruteli mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Osmanlı kadını mı yoksa Osman’lı kadını mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Otoriter mi yoksa Otoruter mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - On-para etmemek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - On-paralık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - On-binlerce Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Oldu-bittiye getirmek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Naçizane mi yoksa Nacizane mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Siyaset Bilimi 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Hindoloji Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Çocuk Sağlığı ve Gelişimi Bölümü Başarı Sıralaması Taban Puanları 2014 2015 - Endüstri Ürünleri Tasarımı 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Tarla Bitkileri 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Reklam Tasarımı ve İletişimi 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Azerbaycan Dili ve Edebiyatı 2019 Taban Puanları Başarı Sıralamaları - Diş Hekimliği 2018 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Mekatronik Mühendisliği 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - İstatistik Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları -

Menü

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar