Reklam
Reklam
reklam

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hakkında Bilgi


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Eskişehir Osmangazi Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Eskişehir Osmangazi Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Eskişehir

Kuruluş Yılı :1993

Rektör: Prof. Dr. Kemal Şenocak

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin kuruluşu, Eskişehir’de üniversite yaşamını başlatan Tıp, Mühendislik-Mimarlık ve Fen Edebiyat Fakültelerinin kuruluş tarihi olan 1970 yılına dayanır.

18 Ağustos 1993’te çıkan 496 sayılı KHK ile Eskişehir’de Osmangazi Üniversitesi adı ile yeni bir üniversite kurulmuş ve Anadolu Üniversitesine bağlı olan Tıp, Mühendislik-Mimarlık ve Fen-Edebiyat Fakülteleri, Sağlık Hizmetleri ve Eskişehir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları, Fen Bilimleri, Metalurji ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri ile yeni kurulan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü bu Üniversiteye bağlanmıştır. 1994’te Sivrihisar Meslek Yüksekokulu, 1995’te Ziraat ve İlahiyat Fakülteleri, 1996’da Eskişehir Sağlık Yüksekokulu (2015’te Sağlık Bilimleri Fakültesine dönüştürülmüştür),, 1998’de Eğitim Fakültesi kurularak Üniversite bünyesine katılmıştır.

2005 yılında adı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) olarak değiştirilen üniversitenin bünyesinde, 2007’de Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu (2013’te Turizm Fakültesine dönüştürülmüştür), Mahmudiye Meslek Yüksekokulu ve Devlet Konservatuvarı 2008’de Diş Hekimliği Fakültesi, 2009’da Sanat ve Tasarım Fakültesi, 2010’da Eskişehir Meslek Yüksekokulu ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü kurulmuştur.

2015-2016 Öğretim Yılı itibarıyla, 11 Fakülte, 1 Devlet Konservatuvarı, 4 Meslek Yüksekokulu, 5 Enstitü’de, 1264’ü Doktora, 3813’ü Yüksek lisans, 22857’si Lisans olmak üzere Toplam 29822 öğrenci öğrenim görmektedir.

Fakülteler
∼Tıp Fakültesi
∼Diş Hekimliği Fakültesi
∼Fen – Edebiyat Fakültesi
∼Mühendislik – Mimarlık Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼İlahiyat Fakültesi
∼Eğitim Fakültesi
∼Sağlık Bilimleri Fakültesi
∼Sanat ve Tasarım Fakültesi
∼Turizm Fakültesi
∼Ziraat Fakültesi

Meslek Yüksekokulları
∼Eskişehir Meslek Yüksekokulu
∼Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
∼Sivrihisar Meslek Yüksekokulu
∼Mahmudiye Meslek Yüksekokulu

Lisansüstü Eğitim Veren Enstitüler
∼Eğitim Bilimleri Enstitüsü
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Metalurji Enstitüsü
∼Sağlık Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Burs İmkanları

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, yerleştirildiği programın puan türüne göre Türkiye genelindeki ilk 3 bine, “dil” puanı ile ilk bine giren ve bu üniversiteye kesin kayıt yaptıranlara karşılıksız başarı bursu veriyor.

9 ay süre zarfında ayda 100 bin TL olarak başarılı öğrencilere ödenen bursların dağılımı şöyle:
-Üniversitemiz rektörlük bursu asgari 25.000.000 TL tutarındadır ve her yıl tutar tekrar belirlenir.
– Ogüsev (OGÜ Sağlık Eğitim Vakfı) bursu asgari 25.000.000 TL tutarındadır ve her yıl tutar tekrar belirleniyor.
– Prof. Dr. Necla Özdemir Vakfı: Asgari tutar 50.000.000 TL’dir. Ayrıca ilk ay 25 milyon TL. kitap yardımı veriliyor.

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Yurt İmkanları

Üniversitemiz Meşelik yerleşkesine bitişik Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Dumlupınar ve Eskişehir Yurtları bulunmaktadır. Aynı kuruma bağlı Yunus Emre Yurdu ve Cumhuriyet Kız Öğrenci Yurdu da şehrimizin değişik semtlerinde öğrencilere hizmet vermektedir. Ayrıca özel yurtlar ve stüdyo tipi evler de öğrencilerin barınma gereksinimlerine cevap verebilecek niteliktedir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kampüste Yaşam

–>Sosyal Ve Kültürel Tesisler
–>Spor Tesisleri
–>Sağlık Hizmetleri
–>Müzeler
–>Öğrenci Kulüpleri
–>Gençlik Danışma Birimi
–>Engelli Öğrenci Birimi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Konumu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Adresi; Meşelik Kampüsü Büyükdere Mah.Prof. Dr. Nabi AVCI Bulvarı No:4 Posta Kodu: 26040 Odunpazarı – ESKİŞEHİR

∼Merkeze 4 km (Araçla yaklaşık 11dk)
∼Eskişehir Havaalanına: 14  km (Araçla 21 dk)
∼Eskişehir Otogarına yaklaşık 13 km (Araçla 16 dk)

 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: +90(222) 239 37 50
Fax:+90(222) 229 14 18
Web: https://www.ogu.edu.tr/
E-posta: eskosmangaziuni@hs03.kep.tr
Adres:Meşelik Kampüsü Büyükdere Mah.Prof. Dr. Nabi AVCI Bulvarı No:4 Posta Kodu: 26040 Odunpazarı – ESKİŞEHİR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıl Dışı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Akıbet Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sibop mu yoksa Sibob mu? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Saklambaç mı yoksa Saklanbaç mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Süre-gelen Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Serbest mi yoksa Serbes mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sarı-çıyan  Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağmal-inek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sapsız-balta Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sırtı-pek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ses-bilgisi Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ahlaksız Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahir Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Aheste Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sağ-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağ-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Muhasebe ve Denetim Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Moleküler Biyoloji ve Genetik 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Biyosistem Mühendisliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Fizik Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Güverte Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Sanat ve Sosyal Bilimler Programları 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Rekreasyon 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Çevre Mühendisliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Uluslararası Perakende Yönetimi 2016 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam