Reklam
Reklam
reklam

Erzurum Teknik Üniversitesi Hakkında Bilgi


Erzurum Teknik Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Erzurum Teknik Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Erzurum Teknik Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Erzurum Teknik Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Erzurum

Kuruluş Yılı :2010

Rektör: Prof.Dr. Muammer Yaylalı

Erzurum Teknik Üniversitesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 2010 yılında çıkardığı bir yasayla kurulmuştur. Rektörü Muammer Yaylalı’dir. Eğitim Öğretim başlama yılı 2012’dir. İlk öğrencilerini Matematik, İktisat, İşletme, Makine Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerinden aldı. 2013 yılında ise tarih ve inşaat mühendisliği bölümlerini açtı.

Fakülteler
∼Edebiyat Fakültesi
∼Fen Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi
∼Sağlık Bilimleri Fakültesi
∼Spor Bilimleri Fakültesi

Enstitüler
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü
∼Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Yüksekokullar
Yabancı Diller Yüksekokulu

Erzurum Teknik Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Erzurum Teknik Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Erzurum Teknik Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Erzurum Teknik Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Erzurum Teknik Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Erzurum Teknik Üniversitesi Burs İmkanları

-Türk Eğitim Vakfı Bursu
-KYK Bursu

Erzurum Teknik Üniversitesi Yurt İmkanları

Şehrimiz öğrenci şehri olması sebebi ile yurt imkanları bakımından oldukça zengindir. Üniversitemizce işletilen 1500 öğrenci kapasiteli KYK yurtları da kampüsümüz içerisinde yer almaktadır. Yurtlarımız tüm fakültelere yürüme mesafesindedir.

Erzurum Teknik Üniversitesi Kampüste Yaşam

Erzurum Teknik Üniversitesi sosyal tesislerinde en çok, Yaşam Merkezi ilgi görmektedir. Yaşam Merkezi’ndeki sinemalara yoğun ilgi bulunmaktadır. Aynı zamanda spor tesisleri, yaz aylarında öğrencilerin sıkça uğradığı mekanlar haline gelmektedir. Aynı zamanda Üniversitemizin kışın Buz Hokeyi, Kayak gibi kış sporlarına desteği bulunmakta ve buralara da istediğiniz gibi katılım sağlayabilmektesiniz.

Üniversitemizde bahar şenlikleri düzenlenmektedir. Kampüs alanımız buna imkan verdiğinden dolayı büyük alanlarda, rahat bir şekilde eğlenceli sosyal etkinlikler gerçekleşmektedir. Aynı zamanda fakültelerimiz içerisinde bulunan konferans salonlarında birçok bilimsel yayınlar bulunmakta ve birçok bilimsel konferans da gerçekleştirilmektedir. Erzurum Teknik Üniversitesi’ndeki fakültelerin birbirlerine olan yakınlığı ve aynı zamanda tek bir kampüs bulunmasından dolayı, farklı fakültelerden arkadaşlar rahatlıkla iletişim kurabilmektedir.

Erzurum Teknik Üniversitesi Konumu

Erzurum Teknik Üniversitesi Adresi;  Ömer Nasuhi Bilmen Mah. Havaalanı Yolu Cad. No:53 Yakutiye/Erzurum

∼Merkeze 13 km (Araçla yaklaşık 15 dk)
∼Erzurum Havaalanına: 17 km (Araçla 20 dk)
∼Erzurum Otogarına yaklaşık 2 km (Araçla 4 dk)

 Erzurum Teknik Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: 444 5 388
Fax:
Web: https://www.erzurum.edu.tr/
E-posta: bilgi@erzurum.edu.tr
Adres:Ömer Nasuhi Bilmen Mah. Havaalanı Yolu Cad. No:53 Yakutiye/Erzurum

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıl Dışı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Akıbet Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sibop mu yoksa Sibob mu? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Saklambaç mı yoksa Saklanbaç mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Süre-gelen Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Serbest mi yoksa Serbes mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sarı-çıyan  Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağmal-inek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sapsız-balta Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sırtı-pek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ses-bilgisi Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ahlaksız Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahir Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Aheste Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sağ-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağ-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Yazılım Mühendisliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Muhasebe ve Denetim 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - İletişim Tasarımı ve Yönetimi 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Sinema ve Dijital Medya 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - El Sanatları Tasarımı ve Üretimi Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Biyosistem Mühendisliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Uzay Bilimleri ve Teknolojileri 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam