Erzurum Teknik Üniversitesi Hakkında Bilgi

Erzurum Teknik Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Erzurum Teknik Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Erzurum Teknik Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Erzurum Teknik Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Erzurum

Kuruluş Yılı :2010

Rektör: Prof.Dr. Muammer Yaylalı

Erzurum Teknik Üniversitesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 2010 yılında çıkardığı bir yasayla kurulmuştur. Rektörü Muammer Yaylalı’dir. Eğitim Öğretim başlama yılı 2012’dir. İlk öğrencilerini Matematik, İktisat, İşletme, Makine Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerinden aldı. 2013 yılında ise tarih ve inşaat mühendisliği bölümlerini açtı.

Fakülteler
∼Edebiyat Fakültesi
∼Fen Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi
∼Sağlık Bilimleri Fakültesi
∼Spor Bilimleri Fakültesi

Enstitüler
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü
∼Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Yüksekokullar
Yabancı Diller Yüksekokulu

Erzurum Teknik Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Erzurum Teknik Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Erzurum Teknik Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Erzurum Teknik Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Erzurum Teknik Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Erzurum Teknik Üniversitesi Burs İmkanları

-Türk Eğitim Vakfı Bursu
-KYK Bursu

Erzurum Teknik Üniversitesi Yurt İmkanları

Şehrimiz öğrenci şehri olması sebebi ile yurt imkanları bakımından oldukça zengindir. Üniversitemizce işletilen 1500 öğrenci kapasiteli KYK yurtları da kampüsümüz içerisinde yer almaktadır. Yurtlarımız tüm fakültelere yürüme mesafesindedir.

Erzurum Teknik Üniversitesi Kampüste Yaşam

Erzurum Teknik Üniversitesi sosyal tesislerinde en çok, Yaşam Merkezi ilgi görmektedir. Yaşam Merkezi’ndeki sinemalara yoğun ilgi bulunmaktadır. Aynı zamanda spor tesisleri, yaz aylarında öğrencilerin sıkça uğradığı mekanlar haline gelmektedir. Aynı zamanda Üniversitemizin kışın Buz Hokeyi, Kayak gibi kış sporlarına desteği bulunmakta ve buralara da istediğiniz gibi katılım sağlayabilmektesiniz.

Üniversitemizde bahar şenlikleri düzenlenmektedir. Kampüs alanımız buna imkan verdiğinden dolayı büyük alanlarda, rahat bir şekilde eğlenceli sosyal etkinlikler gerçekleşmektedir. Aynı zamanda fakültelerimiz içerisinde bulunan konferans salonlarında birçok bilimsel yayınlar bulunmakta ve birçok bilimsel konferans da gerçekleştirilmektedir. Erzurum Teknik Üniversitesi’ndeki fakültelerin birbirlerine olan yakınlığı ve aynı zamanda tek bir kampüs bulunmasından dolayı, farklı fakültelerden arkadaşlar rahatlıkla iletişim kurabilmektedir.

Erzurum Teknik Üniversitesi Konumu

Erzurum Teknik Üniversitesi Adresi;  Ömer Nasuhi Bilmen Mah. Havaalanı Yolu Cad. No:53 Yakutiye/Erzurum

∼Merkeze 13 km (Araçla yaklaşık 15 dk)
∼Erzurum Havaalanına: 17 km (Araçla 20 dk)
∼Erzurum Otogarına yaklaşık 2 km (Araçla 4 dk)

 Erzurum Teknik Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: 444 5 388
Fax:
Web: https://www.erzurum.edu.tr/
E-posta: bilgi@erzurum.edu.tr
Adres:Ömer Nasuhi Bilmen Mah. Havaalanı Yolu Cad. No:53 Yakutiye/Erzurum

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 72 + 4 kaçtır?


7. Sınıf Matematik Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 7. Sınıf Türkçe Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 2023 YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - 6. Sınıf Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 MEB - 6. Sınıf İngilizce Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 2023 İOKBS Bursluluk Sınav Sonuçları Açıklandı - MEB ÜLKE GENELİNDE YAPILACAK ORTAK SINAVLARIN TARİHLERİ BELLİ OLDU - 6. Sınıf Fen Bilimleri Ortak Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Matematik Ortak Yazılı Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - 6. Sınıf Türkçe Ortak Yazılı Sınav Konuları ve Soru Dağılımı 2023 2024 - Fiat Egea Cross Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Fiat Egea Hatchback Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Fiat Egea Sedan Fiyat Listesi 2023 (12 Ay Güncel Fiyatlar) - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik,üniversite,vakıf üniversitesi, özel üniversite, hukuk, tıp, sağlık bölümleri,pilotaj, özel sağlık sigortaları, forex, amerika dil eğitimi,Tıp Fakültesi Ücretli, hukuk ücretli,
Basari Sıralamaları