Reklam
Reklam
reklam

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Hakkında Bilgi


Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Erzincan

Kuruluş Yılı :2006

Rektör: Prof. Dr. Akın Levent

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, 1 Mart 2006 tarihinde 5467 sayılı kanun ile Erzincan’da kurulmuştur. Daha önce Erzurum Atatürk Üniversitesi’ne bağlı bulunan üniversite birimleri adı geçen kanunla Erzincan Üniversitesi çatısı altında toplanmıştır. Kuruluş tarihi yeni de olsa, fakülteleri oldukça köklüdür. Örnek olarak Eğitim Fakültesi, 4 Ekim 1967 tarihinde öğretim süresi üç yıl olan Kız İlköğretmen Okulu olarak açılmış ve daha sonra 1992 yılında 4 yıllık lisans eğitimi veren fakülteye dönüşmüştür, Hukuk Fakültesi ise 1987 yılında kurulmuştur.

Üniversite, kısa zamanda büyük işler başarmış olup kendini katlayarak gelişmeye devam etmektedir. Yeni dönemde Sivil Havacılık Yüksekokulu  kurulmuş olup 2010-2011 eğitim-öğretim döneminde eğitime başlamıştır. Ayrıca Türkiye’de sadece 2 üniversitede bulunan Raylı Sistemler Programlarından biri de bu üniversitede bulunmaktadır.(Diğeri Eskişehir Anadolu Üniversitesindedir.)

Üniversitenin yeni kampus alanı, Erzincan-Sivas karayolunun 12. kilometresinde Yalnızbağ Yerleşkesi olarak belirlenmiştir. Yeni yerleşke yüksek standartlara sahiptir. Ayrıca Yalnızbağ Yerleşkesine ek olarak bir mini kampus daha oluşturulmuştur. Burada ise Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü gibi sağlıkla ilgili akademik birimler yer almaktadır. Üniversite uluslararası alana da açılmış ve Avrupa Üniversiteler Birliği (European University Association), Karadeniz Üniversiteler Birliği (Black Sea Universities Network), Magna Charta ve Erasmus gibi programlara üye olmuştur.

18 Mayıs 2018 tarih ve 30425 sayılı resmi gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanunun 6.Maddesi ile Erzincan Üniversitesi’nin ismi Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi şeklinde değiştirilmiştir.

Fakülteler
∼Eğitim Fakültesi
∼Fen Edebiyat Fakültesi
∼Hukuk Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼Mühendislik Fakültesi
∼Tıp Fakültesi
∼İlahiyat Fakültesi
∼Eczacılık Fakültesi
∼Diş Hekimliği Fakültesi
∼Sağlık Bilimleri Fakültesi
∼Güzel Sanatlar Fakültesi
∼Enstitüler
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü
∼Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Yüksek Okullar
∼Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu
∼Kemaliye Hacı Ali Akın Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
∼Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
∼Yabancı Diller Yüksekokulu
∼Meslek Yüksek Okulları
∼M.Y.O.
∼Kemaliye Hacı Ali Akın M.Y.O.
∼Refahiye M.Y.O.
∼Refahiye Sağlık Hizmetleri M.Y.O.
∼Tercan M.Y.O.
∼Sağlık Hizmetleri M.Y.O.
∼Üzümlü M.Y.O.
∼Kemah M.Y.O.
∼Turizm ve Otelcilik M.Y.O.
∼Çayırlı M.Y.O.
∼İliç Dursun Yıldırım M.Y.O.
∼Adalet M.Y.O.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Burs İmkanları

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından burs, öğrenim kredisi ve kyk yurt bursu alabilirsiniz.

Üniversite Vakfı, Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı (EKEV) ile Üniversite Rektörlüğü öğrencilerin yanlarında olduğunu hissettirmek, motivasyon ve moral değerlerini yükseltmek amacıyla 1000 öğrenciye burs imkanı sağlanmaktadır.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Yurt İmkanları

Halen 4750 yatak kapasiteli Kredi Yurtlar Kurumu, 2000 yatak kapasiteli özel yurtlar olmak üzere barınma imkanı mevcuttur. Üniversitemiz Yalnızbağ Yerleşkesinde de 500 yatak kapasiteli yeni bir yurt binasının yapımı ise tamamlandı ve yeni eğitim-öğretim dönemi için öğrencilerini bekliyor.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Kampüste Yaşam

–>Sosyal Tesis
–>Sinema salonları
–>Bowling salonu
–>Mini market
–>Cafeler
–>Çay Ocakları
–>Kırtasiye
–>Kuaför
–>Restaurantlar
–>Alışveriş mağazaları

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Konumu

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Adresi;   Yalnızbağ Yerleşkesi
Merkez, Fatih Mahallesi, Sivas Erzincan Yolu, 24100 Erzincan Merkez/Erzincan, Türkiye

∼Merkeze 8 km (Araçla yaklaşık 14 dk)
∼Erzincan Havaalanına:  km (Araçla 10 dk)
∼Erzincan Otogarına yaklaşık 6 km (Araçla 10dk)

 Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: 444 8 024 – (0446) 226 66 66
Fax:(0446) 226 66 65
Web:https://ebyu.edu.tr/
E-posta:bilgiedinme@erzincan.edu.tr
Adres: Yalnızbağ Yerleşkesi Merkez, Fatih Mahallesi, Sivas Erzincan Yolu, 24100 Erzincan Merkez/Erzincan, Türkiye

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıl Dışı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Akıbet Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sibop mu yoksa Sibob mu? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Saklambaç mı yoksa Saklanbaç mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Süre-gelen Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Serbest mi yoksa Serbes mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sarı-çıyan  Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağmal-inek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sapsız-balta Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sırtı-pek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ses-bilgisi Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ahlaksız Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahir Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Aheste Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sağ-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağ-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Konaklama ve Turizm İşletmeciliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi 2018 2011 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Kurgu-Ses ve Görüntü Yönetimi 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Fizik Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Fotoğraf ve Video 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Kimya Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Medya ve İletişim 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Uluslararası Ticaret 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Seyahat İşletmeciliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam