Reklam
Reklam
reklam

Erciyes Üniversitesi Hakkında Bilgi


Erciyes Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Erciyes Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Erciyes Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

Erciyes Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Kayseri

Kuruluş Yılı :1978

Rektör: Prof. Dr. Mustafa Çalış

Erciyes Üniversitesi 1978 yılında Kayseri Üniversitesi adı altında kuruldu. 1969 yılında Hacettepe Üniversitesi’ne bağlı olarak açılan Gevher Nesibe Tıp Fakültesi ve 1977 yılında açılan Kayseri İşletme Fakültesi, Erciyes Üniversitesi’nin nüvesini oluşturmuştur. Kayseri’deki diğer iki yüksek öğretim kurumu olan ve 1965’te kurulan Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü, İlahiyat Fakültesi olarak; 1977’de kurulan Kayseri Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisini Mühendislik Fakültesi olarak bünyesine alarak 1982 yılında Erciyes Üniversitesi adını almıştır.

Üniversite, adını, şehrin 15 km. güneybatısında yer alan 3916 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı’ndan almaktadır. Bugün, Kayseri merkez olmak üzere Develi İlçesinde de faaliyet gösteren üniversitemiz; toplam 16 fakülte, 4 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu, 7 enstitü, 5 bölüm, 16 Araştırma Merkezi ve 1350 yataklı gelişmiş bir eğitim, araştırma ve uygulama hastanesi ile hizmet vermektedir. Mevcut bulunan Tıp, İktisadi ve İdari Bilimler, İlahiyat, Mühendislik ve Fen-Edebiyat Fakültelerine, (2009 Yılında Fen Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi olarak iki Fakülteye ayrılmıştır.) 1992 yılında Mimarlık Fakültesi ile Güzel Sanatlar Fakültesi, 1995 yılında Kayseri’de Veteriner Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, 1997 yılında, Diş Hekimliği ve İletişim Fakültesi, 2002 yılında Eğitim Fakültesi, 2003 yılında Hukuk Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi ve 2005 yılında ise Develi Seyrani Ziraat Fakültesi eklenmiştir. 2009 yılında Kayseri Atatürk Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak adı değişmiştir.

Yüksekokullar; Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sivil Havacılık Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu.

Meslek Yüksekokulları; Kayseri Meslek Yüksekokulu, Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Safiye Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu, Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulu ve Adalet Meslek Yüksek Okulu’dur.

Erciyes Üniversitesi; eğitim, araştırma ve sağlık hizmetleri sunarak, çevresiyle bütünleşmiştir. Erciyes Üniversitesinde alt yapı ve hizmet binalarının önemli bir kısmı yörenin hayırsever işadamları tarafından yaptırılıp tefriş ve donanımı tamamlandıktan sonra üniversiteye bağışlanmıştır.

Fakülteler
∼Diş Hekimliği Fakültesi
∼Eczacılık Fakültesi
∼Eğitim Fakültesi
∼Edebiyat Fakültesi
∼Fen Fakültesi
∼Güzel Sanatlar Fakültesi
∼Havacılık ve Uzay Fakültesi
∼Hukuk Fakültesi
∼İlahiyat Fakültesi
∼İletişim Fakültesi
∼İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
∼Mimarlık Fakültesi
∼Mühendislik Fakültesi
∼Sağlık Bilimleri Fakültesi
∼Tıp Fakültesi
∼Turizm Fakültesi
∼Veteriner Fakültesi
∼Ziraat Fakültesi

Enstitüler
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Gevher Nesibe Tıp Tarihi Enstitüsü
∼Güzel Sanatlar Enstitüsü
∼Sağlık Bilimleri Enstitüsü
∼Sosyal Bilimler Enstitüsü
∼Eğitim Bilimleri Enstitüsü
∼Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Enstitüsü

Yüksek Okullar
∼Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
∼Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi
∼Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
∼Yabancı Diller Yüksekokulu

Meslek Yüksek Okulları
∼Adalet Meslek Yüksekokulu
∼Kayseri Meslek Yüksekokulu
∼İzzet Bayraktar Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
∼Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
∼Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu
∼Safiye Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu
∼Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu

Erciyes Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Erciyes Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Erciyes Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri ve Meslek Yüksekokulları

Erciyes Üniversitesi 2 yıllık önlisans bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

2 Yıllık Önlisans Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Erciyes Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Erciyes Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri  ile 2 Yıllık Bölümlerin taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Erciyes Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Erciyes Üniversitesi Burs İmkanları

Üniversitemizin vermiş olduğu karşılıksız bursların tamamı 2004 yılının Kasım ayından itibaren Kredi ve Yurtlar Kurumunca verilmektedir.KYK tarafından Üniversitemize tahsis edilen kontenjanlar yıllar itibariyle farklılıklar göstermekte olup gelen kontenjanlar öğrenci sayılarına göre Fakülte ve Yüksekokullara dağıtılmaktadır.Söz konusu kontenjanlar Fakülte ve Yüksekokul Burs Komisyonlarınca değerlendirildikten sonra Rektörlüğümüzce Kredi Yurtlar Kurumuna gönderilmektedir. KYK tarafından yapılan incelemeler sonucunda beyanları doğru olan öğrencilerimize burs tahsis edilmekte olup , durumu uygun olmayan öğrencilerimize geri ödemeli kredi verilmektedir. Burs sonuçları her yılın Aralık ayında Kredi Yurtlar Kurumu Web sayfasında ilan edilmektedir. Burslar 12 ay süreli olup, Erciyes Üniversitesi Burs Yönergesinin ilgili maddelerince öğrencinin cezalı durumları veya devamsızlık nedeniyle sınıfta kalmamaları halinde , Eğitim-Öğretim süresi sonuna kadar devam etmektedir.

ÖZEL BURSLAR

Üniversitemizin girişimleriyle çeşitli kuruluş ve kişiler tarafından öğrencilerimize burs verilmektedir. Burs vermek isteyen hayırseverlerle öğrenciler karşılıklı buluşturularak burs almaları sağlanmaktadır. Hayırseverler verdikleri bursları direk olarak öğrencilerin hesap numaralarına yatırmaktadırlar. Çeşitli Vakıflarca verilen özel bursların duyuruları Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz Burs Ofisince yapılmaktadır. Ayrıca Fakülte ve Yüksekokullar kendi bünyelerinde özel burslar vermektedirler.

Erciyes Üniversitesi Yurt İmkanları

Erciyes Üniversitesi kampüsü içinde, yakınında ve ilçelerde bulunan; Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait; yurtlar bulunmaktadır.
Erciyes Üniversitesi, kampüsüyle öğrencilerine yüksek standartlarda sosyal ve kültürel yaşam alanları sunmaktadır.

Erciyes Üniversitesi Kampüste Yaşam

∼Sosyal İmkanlar
∼Spor Tesisleri
∼Kültür ve Sanat
∼Sağlık Hizmetleri
∼Yemek Hizmetleri
∼Lojmanlar
∼Uygulama Oteli
∼Kulüpler ve Topluluklar
∼Engelsiz Kampüs Birimi
∼Psikolojik Danışma ve Reh.

Erciyes Üniversitesi Konumu

Erciyes Üniversitesi Adresi; Yenidoğan Mahallesi Turhan Baytop Sokak No:1 38280 TALAS / KAYSERİ

∼Merkeze 7 km (Araçla yaklaşık 10 dk)
∼Kayseri Havaalanına: 10  km (Araçla 22 dk)
∼Kayseri Otogarına yaklaşık 13 km (Araçla23 dk)

 Erciyes Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: 03524374908
Fax: 03524372023
Web: https://www.erciyes.edu.tr/
E-posta: basinyayin@erciyes.edu.tr
Adres:Yenidoğan Mahallesi Turhan Baytop Sokak No:1 38280 TALAS / KAYSERİ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıl Dışı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Akıbet Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sibop mu yoksa Sibob mu? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Saklambaç mı yoksa Saklanbaç mı? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Süre-gelen Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Serbest mi yoksa Serbes mi? Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sarı-çıyan  Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağmal-inek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sapsız-balta Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sırtı-pek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ses-bilgisi Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Ahlaksız Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Ahir Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Aheste Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sağ-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-bek Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sol-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Sağ-açık Nasıl Yazılır? (TDK) Anlamı - Yönetim Bilişim Sistemleri 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Kimya Öğretmenliği 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Psikoloji Taban Puanları 2019 ve Başarı Sıralamaları (ÖSYM) - Çizgi Film ve Animasyon Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Japonca Öğretmenliği 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Fotoğraf ve Video 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Halkbilim 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Güverte Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Halkla İlişkiler 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam