Enformasyon Teknolojileri Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Sizlere bu yazımızda Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

Enformasyon Teknolojileri, muhasebe ve işletme gibi iş disiplinlerini hesaplama yöntemleri ile birleştirmektedir. Bu bölüm, teorik ve pratik temelleri sağlayan enformasyon teknolojileri alanlarında profesyonel uygulamalar konusunda öğrencileri yetiştirmeyi amaç edinmektedir ve öğrencilerin enformasyon teknolojileri alanındaki gelişmeleri takip edebilmeleri için dersler düzenler, öğrencileri liderlik, grup çalışması ve hayat boyu öğrenim için hazırlar.

Enformasyon Teknolojileri Programı, kamu ve özel sektörde bilgi teknolojileri ile ilgili sistemlerin analiz, tasarım ve uygulamalarında görev alacak ve bu konularda kariyer planı olan kişiler için tasarlanmıştır. Sanayide bilgi teknolojileri uygulamalarının artması ile mezunlara doğan iş olanakları sürekli artmaktadır. Yönetim ve bilgisayar konularına meraklı olan kişiler bu bölüm için ideal adaylardır.  İçerisinde bulunduğumuz bilgi çağında bilgiye ulaşılması, bilginin sınıflandırılması ve değerlendirilmesi büyük önem kazanmaktadır. Bu amaca yönelik olarak Enformasyon Teknolojileri Programı?nın üç ayağından ikisi bilgisayar programlama ve özellikle hazır programları kullanma olup, üçüncü ayağı ise işletmedir. Bu program işletme bilgisiyle donatılmış bir yazılım mühendisliği olarak düşünülebilir. 

Son yıllarda IT ye dayalı işlerde çok hızlı bir artış gözlenmektedir. Hemen hemen tüm üretim ve hizmet sektörü, sağlık hizmetleri, turizm, bankacılık, finans ve her ölçekteki işletmede, enformasyon teknolojileri artan bir oranda işin dominant bir bileşeni olmaktadır. Bu gelişme de, mezunlarımıza sürekli yeni iş olanakları yaratmaktadır. Mezunlarımız, bilgisayar ağ yönetimi, sistem analizi ve tasarımı, e-ticaret, veritabanı sistemleri, web tasarımı ve yönetimi, yazılım geliştirme, danışmanlık gibi çok geniş bir alanda çalışabilme imkânına sahiptirler.

GİDİLEBİLECEK ÜNİVERSİTELER VE PUANLARI

Enformasyon Teknolojileri Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

Enformasyon Teknolojileri bölümü hangi üniversitelerde var,Enformasyon Teknolojileri bölümü iş olanakları,Enformasyon Teknolojileri bölümü taban puanları,Enformasyon Teknolojileri bölümü olan üniversiteler,Enformasyon Teknolojileri bölümü atamaları,Enformasyon Teknolojileri bölümü dersleri,Enformasyon Teknolojileri bölümü taban puanları,Enformasyon Teknolojileri bölümü kaç yıllık,Enformasyon Teknolojileri maaşları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 72 + 4 kaçtır?