Endüstri Tasarımı Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Sizlere bu yazımızda Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

Endüstri Ürünleri Tasarımı, endüstride üretilen çeşitli ürünlerin kullanışlılık, estetik ve ekonomik yönlerini göz önüne alarak, nasıl bir biçimde, ne tür bir maddeden, ne gibi bir süreçle üretilmesi gerektiğini tasarlayan teknik elemanları yetiştiren bir programdır.

Endüstriyel Tasarım, küreselleşen dünyada, pazarlarda rekabetin artmasıyla ürünler hem işlev hem de estetik açıdan önem kazanırken, Endüstriyel Tasarım olgusu da üretimde önemli bir yere sahip olmuştur. Endüstriyel Tasarımın, seri üretimi yapılacak her türlü ürünün tasarlanması, görsel ve işlevsel tanımlarının yapılması olarak verilen tanımı da bu bilim kolunun endüstriyel alandaki yerini vurgulamaktadır.

Çalışma Alanları:
Bu bölümlerin mezunları, çalıştıkları kurumlarda üretilecek olan ürünlerin tasarımını yaparlar.
Özel ya da kamuya ait üretim kuruluşlarında tasarımcı olarak çalışabilecekleri gibi, özel tasarım büroları kurarak endüstriye hizmet verebilirler ve danışmanlık yapabilirler.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:
Popülerliğini ve iş alanını koruyacak bir gelişim süreci içindedirler.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:
-Şekiller arasındaki ilişkileri görebilmesi, tasarlananları ve iki boyutlu çizimleri üç boyutlu nesnelere dönüştürecek yeteneğe sahip olması
-Nesneleri zihinde tasarlayabilme ve çizebilme yeteneklerine sahip olması
-Yaratıcılık yeteneğine sahip olması
-Güzel sanatlara ilgi duyuyor olması
-Yeni şeyler keşfetme ve hayata geçirme tutkusunun olması
-İletişiminin iyi olması
-Yabancı dil (özellikle İngilizce) bilgisinin olması gerekir.

GİDİLEBİLECEK ÜNİVERSİTELER VE PUANLARI

Endüstri Tasarımı Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

Endüstri Tasarımı bölümü hangi üniversitelerde var,Endüstri Tasarımı bölümü iş olanakları,Endüstri Tasarımı bölümü taban puanları,Endüstri Tasarımı bölümü olan üniversiteler,Endüstri Tasarımı bölümü atamaları,Endüstri Tasarımı bölümü dersleri,Endüstri Tasarımı bölümü taban puanları,Endüstri Tasarımı bölümü kaç yıllık,Endüstri Tasarımı maaşları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 72 + 4 kaçtır?