Elektronörofizyoloji Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Elektronörofizyoloji bölümü hangi üniversitelerde var, Elektronörofizyoloji bölümü iş olanakları,Elektronörofizyoloji bölümü taban puanları,Elektronörofizyoloji bölümü olan üniversiteler,Elektronörofizyoloji bölümü atamaları,Elektronörofizyoloji bölümü dersleri,Elektronörofizyoloji bölümü taban puanları,Elektronörofizyoloji bölümü kaç yıllık,Elektronörofizyoloji maaşları

Elektronörofizyoloji Bölümü Nedir?

Elektronörofizyoloji bölümü, merkezi sinir sistemi bozukluklarından kaynaklı gelişen çeşitli hastalıkların teşhis ve tedavisinde faydalanılan nörofizyolojik tekniklerin uygulanmasında uzman doktor gözetiminde çalışabilecek tecrübeli meslek elemanları yetiştiren bir önlisans programıdır.

Elektronörofizyoloji Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Elektronörofizyoloji bölümü eğitim süresi 2 yıldır.

Elektronörofizyoloji Bölümü Dersleri Nelerdir?

– Fizyoloji
– Anatomiye Giriş
– Elektronörofizyoloji
– Biyofizik
– Tıbbi Terminoloji
– Meslek Etiği
– Nöroloji
– Kognitif Nörofizyoloji
– Farmakoloji
– Polisomnografi
– Elektronörofizyoloji Uygulamaları
– EMG ve Uyarılmış Potansiyeller
– Nörolojik Cihaz ve Ekipman Teknolojisi
– İşlevsel Nörogörüntüleme Teknikleri
– Bilgi ve İletişim Sistemleri Okuryazarlığı
– Sağlıkta İletişim
– Stres Yönetimi
– İlkyardım
– Temel Mesleki Beceriler
– Sağlık Psikolojisi

Elektronörofizyoloji Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

EEG çekerler. EMG çekerler. Polisomnografi cihazını kullanırlar. Görsel uyarılma potansiyellerinin analizlerini yaparlar. Hasta kayıtlarını tutarlar.

Elektronörofizyoloji Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Nöroloji, KBB, psikiyatri, çocuk, göğüs hastalıkları ve fizyoloji uzmanının gözetimi ve denetimi altında kamu yahut özel hastane ve polikliniklerinin eletroensefalografi, uyarılma potansiyelleri ve uyku ünitelerinde çalışırlar.

Elektronörofizyoloji Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Elektronörofizyoloji Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Elektronörofizyoloji Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Elektronörofizyoloji Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
DGS Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Çalgı Yapımı ve Onarımı 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Cevher Hazırlama Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Cam 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Biyoteknoloji 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Biyosistem Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Biyomühendislik 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Biyomedikal Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Biyoloji 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bitkisel Üretim ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bitki Koruma 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Bilişim Sistemleri Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - 2021/2 ALES soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı - DGS Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları -
reklam