Reklam
Reklam

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Nedir Hakkında Bilgi

Sizlere bu yazımızda Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

Programın Amacı
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği programının amacı; telgraf, telefon haberleşmesinden uydu haberleşmesine, ev aletlerinden elektronik tıp cihazları üretimine kadar yayılan çok geniş bir alanda uygulanan her türlü sistemlerinin tasarlanıp  geliştirilmesi  konusunda eğitim yapmaktır.

Programda  Okutulan  Belli  Başlı Dersler
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği programında; Fizik, Cebir, Geometri, Dinamik, Statik, Devre Analizi, Alan Teo­ risi ve Lojik Devre Temelleri gibi elektronik alan ile ilgili derslerden başka Haberleşme Teorisi, Sayısal Haberleşme, Aktif Mikrodalga Devreleri ve Analog Haberleşme gibi alana özgü dersler de okutulur.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları işler; Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği programını bitirenler "Elektronik ve Haberleşme Mühendisi" unvanı almaya hak kazanırlar. Elektronik haberleşme mühendisleri telgraf, telefon, teleks vb. haberleşme sistemlerini tasarlar, kurar, çalıştırır ve geliştirirler.

Çalışma Alanları
Elektronik ve Haberleşme Mühendisleri PIT, Türk Telekom, TRT, ASELSAN, THY ve ALARKO gibi resmi ve özel kuruluşlarda, tıp elektroniği ile ilgili firmalarda, bilgisayar sektöründe görev alabilirler . Öğretmen olabilmek için gereken şartlar Elektrik ve Elektronik Mühendisliği'nde olduğu gibidir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:
Popülerliğini ve iş alanını koruyacak bir gelişim süreci içindedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:
-Yeni ve güncel teknolojiyi takip edebilmesi ve bundan hoşlanması
-Yeniliklere açık olması
-Grup çalışmasına açık olması
-Masa başı iş beklentisinin düşük olması
-Beyin ve el koordinasyonunun yüksek olması

GİDİLEBİLECEK ÜNİVERSİTELER VE PUANLARI

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü hangi üniversitelerde var,Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü iş olanakları,Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü taban puanları,Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü olan üniversiteler,Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü atamaları,Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü dersleri,Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü taban puanları,Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü kaç yıllık,Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği maaşları

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
7. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 7. Sınıf Şiir Bilgisi Konu Anlatımı - 7. Sınıf Metin Türleri Konu Anlatımı - 7. Sınıf Anlatım Bozuklukları Konu Anlatımı - 2021 YKS (TYT-AYT) Sıkça Sorulan Sorular ÖSYM - 7. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 7. Sınıf Söz Öbekleri Konu Anlatımı - 7. Sınıf Parçada Anlam Konu Anlatımı - 7. Sınıf Zarflar Konu Anlatımı - 7. Sınıf Cümle Yorumlama Konu Anlatımı - 7. Sınıf Cümlelere Hakim olan Duygular Konu Anlatımı - 7. Sınıf Cümlede Anlam Konu Anlatımı - 7. Sınıf Ek Fiil Konu Anlatımı - 7. Sınıf Fiilde Yapı Konu Anlatımı - 2021 KPSS Lisans Vatandaşlık Konuları ve Soru Dağılımları-En Güncel -
reklam