Elektrik Mühendisliği Nedir? Ne İş Yapar?

Elektrik Mühendisliği Nedir? Ne İş Yapar?

Elektrik Mühendisliği bölümü hangi üniversitelerde var, Elektrik Mühendisliği bölümü iş olanakları,Elektrik Mühendisliği bölümü taban puanları,Elektrik Mühendisliği bölümü olan üniversiteler,Elektrik Mühendisliği bölümü atamaları,Elektrik Mühendisliği bölümü dersleri,Elektrik Mühendisliği bölümü taban puanları,Elektrik Mühendisliği bölümü kaç yıllık,Elektrik Mühendisliği maaşları

Elektrik Mühendisliği Bölümü Nedir?

Elektrik Mühendisliği programının amacı; kuvvetli akımlarla çalışan alet ve sistemlerin yapımı, geliştirilmesi, elektrik üretimi, iletimi, dağıtımı ve sistemin bakımıyla ilgili eğitim yapmaktır.

Elektrik Mühendisliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Elektrik Mühendisliği bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Elektrik Mühendisliği Bölümü Dersleri Nelerdir?

Bu programda;

– Matematik,
– Fizik
– İstatistik gibi bilim dalları ile ilgili derslerden başka;

– Elektromanyetik Alan Teorisi,
– Devre ve Sistem Analizi,
– Enerji iletim Hatları,
– Elektrik Enerji Üretimi,
– Elektriksel Mekanik,
– Güç Elektriğinin Endüstride Uygulanması,
– Elektrik Tesislerinde Güvenlik gibi dersler kuramsal ve uygulamalı olarak okutulmaktadır. Yaz aylarında staj yaptırılır.

Elektrik Mühendisliği Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Elektrik Mühendisliği programını bitirenlere “Elektrik Mühendisi” unvanı verilir. Elektrik mühendisi üretme, iletme ve dağıtmayla ilgili sistemlerin, projelerin yapılması, geliş­tirilmesi, kullanılması ve denetimi; enerji üretiminden mik­roelektronik eleman, elektronik devre düzen ve sistemlerin tasarlanması, geliştirilmesi ve üretimiyle ilgili işleri planlar ve yürütülmesini sağlar.

Elektrik Mühendisliği Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Elektrik Mühendislerinin büyük bir kısmı, başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı olmak üzere PIT, TRT ve Türk Telekom gibi kamu kuruluşlarında, bir kısmı özel sektörde ya da serbest çalışmaktadırlar . Ülkemizin elektrik mühen­dislerine gereksinmesi vardır . Elektrik mühendisleri, öğ­retmenlik meslek bilgisi kazandıran ek bir eğitim görmüş olmak koşulu ile meslek liselerine, elektrik alanı ile ilgili dersleri okutmak üzere öğretmen olarak atanabilirler.

Elektrik Mühendisliği Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Elektrik Mühendisliği bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Elektrik Mühendisliği Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Elektrik Mühendisliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Elektrik Mühendisliği Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Elektrik Mühendisliği Taban Puanları için tıklayınız.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam