Ekonomi ve Finans Bölümü Nedir? Ne İş Yapar?

Ekonomi ve Finans bölümü hangi üniversitelerde var, Ekonomi ve Finans bölümü iş olanakları,Ekonomi ve Finans bölümü taban puanları,Ekonomi ve Finans bölümü olan üniversiteler,Ekonomi ve Finans bölümü atamaları,Ekonomi ve Finans bölümü dersleri,Ekonomi ve Finans bölümü taban puanları,Ekonomi ve Finans bölümü kaç yıllık,Ekonomi ve Finans maaşları

Ekonomi ve Finans Bölümü Nedir?

Günümüz dünyasının rekabetçi ve küreselleşme koşulları dikkate alındığında, ekonomi ve finans, üzerinde en fazla durulması gereken çalışma alanları haline gelmiştir. Özel ve kamu kesiminin orta ve tepe yöneticilerinin günümüzde her an ortaya çıkabilen fırsatlarından yararlanabilmeleri ya da değişen ekonomik şartlardan zarar görmeden durum­ larını korumaları için ekonomi ve finans donanımlarının istenilen düzeyde hatta daha fazlasına sahip olmaları gerekmektedir. Başka bir deyişle, karar verme konumunda olan yöneticilerin, hem krizlerden kolay kurtulmaları hem de ortaya çıkabilecek fırsatlardan yararlanmaları için mutlaka ekonomi ve finans eğitimi almaları gerekmektedir .

Ekonomi ve Finans programı, günün şartlarına uygun ders programıyla, öğrencilerini ekonomi ve finans piyasalarına tam donanımlı olarak yetiştirmektedir

Ekonomi ve Finans Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Ekonomi ve Finans bölümü eğitim süresi 4 yıldır.

Ekonomi ve Finans Bölümü Dersleri Nelerdir?

Ekonomi ve Finans Bölümü’nde ilk dört yarıyılda Ekonomik Analiz, İşletme Finansı, Matematik, İstatistik, Bilgisayar ve Muhasebe gibi temel dersler okutulmakta, sonraki yıllarda ise Uluslararası iktisat, Kalkınma Ekonomisi, Finansal Piyasalar ve Kurumlar, Uluslararası Finans, Yatırım Analizleri, Gayrimenkul Finansmanı ve Portföy Yönetimi ve Bankacılık gibi zorunlu ve seçimlik derslere yer verilmektedir.

Ekonomi ve Finans Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Ekonomi ve Finans mezunları, devletlerin ekonomi politikalarından başlayıp sektörlerin ve şirketlerin bu politikalara karşı tutumlarını inceler.

Ekonomi ve Finans Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Mezunlar, aldıkları eğitim sonucunda elde ettikleri bilgi birikimleri sayesinde, ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarda istihdam edilmeleri hedef­lenmiştir. Bölümden mezun olan öğrenciler, kamu ve özel kuruluşlarda yer alan bütün sanayi ve ticari şirketler ile bankalar başta olmak üzere tüm ekonomi ve finans piyasalarında uzman, yönetici ve yönetici yardımcısı unvan­larıyla istihdam edilirler.

Ekonomi ve Finans Bölümü DGS İle Geçiş Var Mı?

Ekonomi ve Finans bölümüne DGS ile geçiş vardır.

Ekonomi ve Finans Bölümü İçin Kaç Net Yapmak Gerekiyor?

Bu bölüm için kaç net gerektiğini öğrenmek için tıklayınız.

Ekonomi ve Finans Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Bu bölümün hangi Üniversitelerde olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Ekonomi ve Finans Bölümü Taban Puanları Nelerdir?

Ekonomi ve Finans Taban Puanları için tıklayınız.

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 30 + 4 kaçtır?


Basari Sıralamaları