Eğitim Yönetimi Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

Eğitim Yönetimi Nedir? Eğitim Yönetimi Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Eğitim Yönetimi nedir, Eğitim Yönetimi nasıl yazılır tdk, Eğitim Yönetimi Anlamı tdk, Eğitim Yönetimi ne demek, Eğitim Yönetimi ne anlama gelir, Eğitim Yönetimi anlamı nedir, Eğitim Yönetimi Hakkında Kısaca Bilgi, Terimleri Sözlüğü,

Sizlere bu yazımızda –Eğitim Yönetimi – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Eğitim Yönetimi  kelimesinin anlamı:

Eğitim Yönetimi Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Eğitim Yönetimi:
1. Bir eğitim kurumuna ilişkin bütün işlerin denetimi ve yürütülmesi.

2. Okulun, malî ve işletmeyle ilgili konular dışında, öğretmen ve öğrenciler, öğretim programı ve yöntemleri, ders araç ve gereçleri, kılavuzluk, kol etkinlikleri gibi doğrudan doğruya öğretimle ilgili çalışmalarının denetimi ve yürütülmesi.

Türk Dil Kurumu’na göre Eğitim Yönetimi  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Eğitim Terimleri Sözlüğü – 1974
eğitim yönetimi
Türkçe: eğitim idaresi, İngilizce: educational administration, Fransızca: administration de l’éducation
1. Bir eğitim kurumuna ilişkin bütün işlerin denetimi ve yürütülmesi. 2. Okulun, malî ve işletmeyle ilgili konular dışında, öğretmen ve öğrenciler, öğretim programı ve yöntemleri, ders araç ve gereçleri, kılavuzluk, kol etkinlikleri gibi doğrudan doğruya öğretimle ilgili çalışmalarının denetimi ve yürütülmesi.

Hemşirelik Terimleri Sözlüğü – 2015
eğitim yönetimi
İngilizce: educational administration
1. Organizasyonda çalışanların belirlenecek vizyon, misyon, amaçlar, uzun dönem planlar ve stratejiler doğrultusunda eğitilmesi ve geliştirilmesi için uygun eğitim politikasının belirlenmesi, eğitimlerin planlanması ve organizasyonu, gerekli kaynakların ayrılması ve eğitim etkinliğinin değerlendirilmesi çalışmalarının tümü. 2. Bir eğitim kurumunun, mali ve işletmeyle ilgili konular dışında, öğretmen ve öğrenciler, öğretim programı ve yöntemleri, ders araç ve gereçleri, rehberlik, kol etkinlikleri gibi doğrudan doğruya öğretim ile ilgili çalışmalarının denetimi ve yürütülmesi.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Destek ve Hareket Sistemi Konu Anlatımı - 2021 LGS Nisan Ayı Örnek Soruları Yayımlandı - 6. Sınıf Güneş ve Ay Tutulmaları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Gezegenleri Tanıyalım Konu Anlatımı - 6. Sınıf Güneş Sistemi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Hikaye Unsurları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Metin Türleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Edat-Bağlaç-Ünlem Konu Anlatımı - 6. Sınıf Zamirler Konu Anlatımı - 2021 LGS kılavuzu yayımlandı! Meb LGS başvuru kılavuzu indir - 2021-MSÜ temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı - 6. Sınıf Paragrafın Yapı Yönü Konu Anlatımı - 6. Sınıf Paragrafın Anlam Yönü Konu Anlatımı -
reklam