Eğitim Ruhbilimi Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

Eğitim Ruhbilimi Nedir? Eğitim Ruhbilimi Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Eğitim Ruhbilimi nedir, Eğitim Ruhbilimi nasıl yazılır tdk, Eğitim Ruhbilimi Anlamı tdk, Eğitim Ruhbilimi ne demek, Eğitim Ruhbilimi ne anlama gelir, Eğitim Ruhbilimi anlamı nedir, Eğitim Ruhbilimi Hakkında Kısaca Bilgi, Terimleri Sözlüğü,

Sizlere bu yazımızda –Eğitim Ruhbilimi – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Eğitim Ruhbilimi  kelimesinin anlamı:

Eğitim Ruhbilimi Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Eğitim Ruhbilimi:
1. Eğitimle ilgili ruhsal sorunları inceleyen; araştırmaların sonunda elde edilen bulgulara dayanılarak saptanan ilke ve kurallardan çocuklar ile yetişkinlerin eğitimlerinde nasıl yararlanılacağını gösteren ruhbilim dalı.

2. Öğrenme sürecini ve bu sürecin niteliklerini ayrıntılarıyle inceleyen ruhbilim alanı.

Türk Dil Kurumu’na göre Eğitim Ruhbilimi  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Ruhbilim Terimleri Sözlüğü – 1974
eğitim ruhbilimi
İngilizce: educational psychology
Eğitim uygulamaları ve bunlarla ilgili sorunların çözümünde yararlanılan ruhbilim bulgu ve ilkeleri; bu konuda kuramsal ve uygulamalı araştırmalar yapan ruhbilim dalı.

Eğitim Terimleri Sözlüğü – 1974
eğitim ruhbilimi
Türkçe: eğitim psikolojisi, İngilizce: educational psychology, Fransızca: psychologie de l’éducation
1. Eğitimle ilgili ruhsal sorunları inceleyen; araştırmaların sonunda elde edilen bulgulara dayanılarak saptanan ilke ve kurallardan çocuklar ile yetişkinlerin eğitimlerinde nasıl yararlanılacağını gösteren ruhbilim dalı. 2. Öğrenme sürecini ve bu sürecin niteliklerini ayrıntılarıyle inceleyen ruhbilim alanı.

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
6. Sınıf Eklem ve Eklem Çeşitleri Konu Anlatımı - 2021 MSÜ Sınavı Sonuçları Açıklandı ÖSYM - 6. Sınıf Kemik ve Kemik Çeşitleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf İskelet Sistemi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Destek ve Hareket Sistemi Konu Anlatımı - 2021 LGS Nisan Ayı Örnek Soruları Yayımlandı - 6. Sınıf Güneş ve Ay Tutulmaları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Gezegenleri Tanıyalım Konu Anlatımı - 6. Sınıf Güneş Sistemi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Hikaye Unsurları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Metin Türleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 6. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 6. Sınıf Edat-Bağlaç-Ünlem Konu Anlatımı - 6. Sınıf Zamirler Konu Anlatımı -